×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: 45-milionowy pasażer we Wrocławiu


W Porcie Lotniczym Wrocław linie Wizz Air świętowały obsłużenie 45-milionowego pasażera w Polsce. Rekordowy podróżny przyleciał z Londynu Luton. To zresztą pierwsza trasa uruchomiona przez przewoźnika we Wrocławiu w 2006 roku. 

45-milionowym pasażerem okazała się 6-latka, podróżująca w czwartek (14.07) wieczorem z Londynu Luton, na najpopularniejszej trasie obsługiwanej przez linie Wizz Air do Wrocławia. Od węgierskiego przewoźnika otrzymała voucher na lot, a od Portu Lotniczego Wrocław obsługę VIP dla całej rodziny. 

Cieszę się, że obsłużenie 45-milionowego pasażera świętujemy we Wrocławiu, ponieważ to lotnisko rozwija się niezwykle dynamicznie. Z ogromną radością świętujemy również osiągnięcie kolejnego sukcesu w kraju, z którego odbył się pierwszy lot Wizz Air. Aktualnie oferujemy połączenia z Polski do 58 miast – mówił Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Ze stolicą Dolnego Śląska Wizz Air jest związany od 2006 roku. Przez ten czas obsłużył we Wrocławiu już ponad 2,1 miliona pasażerów. W 2010 uruchomił na wrocławskim lotnisku swoją bazę operacyjną, w której na co dzień stacjonuje samolot Airbus A320.

Współpraca z przewoźnikiem układa nam się znakomicie. Liczymy na to, że nadal będzie rozbudowywał swoją ofertę połączeń z naszego lotniska. Rozmowy dotyczą także zbazowania we Wrocławiu kolejnego samolotu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.  

Obecnie Wizz Air obsługuje z Wrocławia 8 tras do 6 krajów. Nowością wprowadzoną w tym roku jest połączenie do Birmingham. 

Fot. Wizz Air

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie