×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A350 w Afryce


Linie lotnicze Ethiopian Airlines odebrały swój pierwszy samolot airbus A350-900. Przewoźnik stał się pierwszym operatorem A350 XWB w Afryce. Samolot wydzierżawiony od AerCap wylądował w Addis Abebie 29 czerwca.


To pierwszy airbus we flocie Ethiopian Airlines w ciągu całej ok. 70-letniej historii przewoźnika.

A350-900 w konfiguracji etiopskiej linii będzie latał w układzie z dwiema klasami i łącznie 343 miejscami na pokładzie, w tym 30 w klasie biznesowej i 313 w klasie ekonomicznej. 

Linie Ethiopian Airlines zamówiły łącznie 14 airbusów A350 XWB. Dwanaście maszyn zamówiono bezpośrednio od Airbusa, a dwie są dzierżawione od AerCap.


Przewoźnik będzie eksploatował samoloty na rozwijającej się siatce połączeń między Addis Abebą a portami lotniczymi w Azji i Ameryce. W pierwszej kolejności maszyna poleci na trasie do Dubaju, a potem do Lagosu w Nigerii. Po dostawie drugiego A350, spodziewanej w sierpniu, do siatki połączeń tej maszyny w barwach Ethiopian Airlines dołączy Londyn-Heathrow.

Dotychczas Airbus otrzymał 802 wiążące zamówienia na A350 XWB od 42 klientów z całego świata, co oznacza, że już teraz jest to jeden z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii.

fot. Airbusgość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie