×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Paryż-CDG traci pasażerów


Na największym lotnisku we Francji odprawiono w maju 5,74 mln pasażerów, czyli o 1,1 proc. mniej niż przed rokiem. Z kolei ruch w porcie lotniczym Orly wzrósł o 6,9 proc. do 2,81 mln osób.


Łącznie dwa paryskie lotniska odprawiły 8,55 mln osób, co stanowiło wzrost o 1,4 proc. Liczba operacji lotniczych łącznie na nich wzrosła o 2,8 proc. do 63 tys. (w tym 41,7 tys. na CDG i 21,3 tys. na Orly).

Największy udział w ruchu z paryskich lotnisk miały trasy europejskie - skorzystało z nich 46,5 proc. wszystkich pasażerów. Liczba osób podróżujących na tych kierunkach wzrosła o 3,4 proc. Na trasach krajowych odnotowano wzrost o 2,9 proc., a na międzykontynentalnych - spadek o 1,8 proc. W tej ostatniej grupie wystąpiły spore różnice regionalne - o ile ruch w rejon Azji i Oceanii zmalał o 10 proc., to na Bliski Wschód wzrósł o 7 proc. 

Średnie wypełnienie samolotów latających do i z Paryża wyniosło 83,5 proc., o 0,3 pkt. proc. mniej niż przed rokiem. Liczba pasażerów przesiadających się w stolicy Francji wzrosła o 5,9 proc. do 949 tys., co stanowiło 22,8 proc. wszystkich pasażerów (wzrost o 0,8 pkt. proc.). 

Na należącym do spółki Aeroports de Paris lotnisku w Santiago de Chile odprawiono w maju 1,41 mln pasażerów, czyli o 9,3 proc. więcej niż przed rokiem. 

Z kolei porty lotnicze z grupy TAV Airports, w której AdP ma 38 proc. udziałów, zanotowały wzrost o 0,8 proc. do 9,17 mln pasażerów w maju. Największe z tych lotnisk, Stambuł-Ataturk, odnotowało spadek o 5,2 proc. do 5,23 mln osób. Ankara zwiększyła liczbę pasażerów o 9,9 proc. do 1,16 mln, a Izmir stracił z kolei 1,6 proc. pasażerów do 1,05 mln.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie