×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Philippine Airlines wybrały A350 XWB


Linie lotnicze Philippine Airlines podpisały z firmą Airbus porozumienie w sprawie zamówienia na sześć samolotów A350-900 z opcjami zakupu kolejnych sześciu samolotów tego typu.Zamówienie ogłosili na targach Singapore Airshow Jaime J. Bautista, prezes i dyrektor operacyjny Philippine Airlines, oraz Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny firmy Airbus.

Samoloty A350-900 dla Philippine Airlines zostaną dostarczone w trójklasowej konfiguracji obejmującej klasę biznesową, ekonomiczną premium oraz ekonomiczną. Przewoźnik będzie eksploatował je na bezpośrednich trasach z Manili na Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych i do Nowego Jorku, a także na nowych trasach do Europy. Samoloty umożliwią Philippine Airlines zaoferowanie całorocznego bezpośredniego połączenia na trasie Nowy Jork-Manila, którego długość wynosi 14 816 km (8 000 mil morskich), nawet przy 100-procentowym wypełnieniu.

A350XWB to najnowszej generacji samolot pasażerski, a także najnowszy członek rodziny produktów szerokokadłubowych Airbusa. A350XWB obejmuje najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie aerodynamiki, ma wykonany z włókna węglowego kadłub i skrzydła oraz nowe, niezwykle wydajne silniki Rolls-Royce Trent XWB, dzięki czemu umożliwia 25-procentową redukcję ilości spalanego paliwa i emisji szkodliwych substancji, a jednocześnie znacząco obniża koszty serwisu. Z punktu widzenia podróżnych niezwykle szeroka kabina samolotu oferuje więcej osobistej przestrzeni dla pasażera we wszystkich klasach, w tym fotele o szerokości 45,72 cm (18 cali) w standardzie w klasie ekonomicznej.

Dotychczas 41 klientów z całego świata złożyło potwierdzone zamówienia na 777 egzemplarzy A350XWB, dzięki czemu już w tej chwili jest on jednym z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii.

fot. (okładka): Airbus 

 

 


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie