×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 2 mln pasażerów w Zurychu


Port lotniczy w Zurychu odprawił w marcu br. 2,04 mln pasażerów, czyli o 3,8 proc. więcej niż rok temu. Wzrosła liczba pasażerów lecących z i do Szwajcarii, zmalała za to liczba osób przesiadających się w Zurychu.Liczba pasażerów rozpoczynających lub kończących podróż w Zurychu wzrosła o 7,5 proc. do 1,46 mln. Pasażerów przesiadających się było 601 tys. - o 4,3 proc. mniej niż rok temu. Odsetek transferów spadł z 31,6 proc. rok temu do 29,2 proc. 

Trzy czwarte pasażerów lotniska w Zurychu podróżowało na trasach europejskich. Było ich 1,57 mln, czyli o 4,6 proc. więcej niż rok temu. Liczba pasażerów na trasach międzykontynentalnych wzrosła o 1,3 proc. do 488 tys. Spośród nich najszybciej wzrosła liczba podróżnych na trasach bliskowschodnich (o 8,7 proc. do 122 tys.).

Średnie wypełnienie samolotów latających do i z Zurychu wyniosło 74,1 proc. i było o 0,3 pkt. proc. niższe niż przed rokiem. Na jedną operację lotniczą przypadało średnio 111,5 pasażerów - o 2,9 proc. więcej niż rok temu.

Liczba operacji lotniczych wzrosła o 0,7 proc. do 21,2 tys., a ruch cargo zmalał o 7,2 proc. do 35,7 tys. ton. 

W całym I kwartale lotnisko odprawiło 5,63 mln pasażerów, czyli o 4,1 proc. więcej niż przed rokiem.gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie