×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Skromny wzrost w Wiedniu


Port lotniczy w Wiedniu odprawił w marcu br. 1,71 mln pasażerów. To o 1,9 proc. więcej niż przed rokiem. Rośnie liczba pasażerów lokalnych, maleje za to liczba osób przesiadających się w stolicy Austrii.


W marcu 1,28 mln pasażerów rozpoczęło lub zakończyło podróż w Wiedniu. Było to o 3,8 proc. więcej niż przed rokiem. Liczba osób przesiadających się spadła za to o 3,8 proc. do 419 tys. O 2 proc. wzrósł ruch na trasach do i z Europy Zachodniej, podczas gdy do i z Europy Wschodniej podróżowało o 7,4 proc. mniej osób. Największą dynamikę wzrostu zanotowały trasy do i z Ameryki Północnej (o 18,4 proc.), a spadku - kierunki afrykańskie (-17,1 proc.).

Liczba operacji lotniczych zmalała o 2,8 proc. do 17,8 tys., a masa odprawionych ładunków cargo - o 0,8 proc. do 23,7 tys. ton.

W całym I kwartale lotnisko odprawiło 4,4 mln osób, czyli o 2,3 proc. więcej niż od stycznia do marca 2015 r. 

W I kwartale wzrosty zanotowały także inne lotniska należące do spółki Flughafen Wien AG: w Koszycach odprawiono o 30,6 proc. pasażerów więcej niż rok temu (71 tys. osób), a na Malcie o 15,5 proc. więcej (801 tys.).gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie