×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W marcu wzrosła liczba pasażerów w Finnair


O 6,5 proc. pasażerów więcej przewiózł Finnair w marcu br. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Łącznie z usług przewoźnika skorzystało 905,8 tys. osób.Najszybciej rozwijały się trasy do Ameryki Północnej (dzięki dodaniu całorocznych rejsów do Miami). Odprawiono na nich 24,6 tys. podróżnych, o 26,0 proc. więcej. Wyraźnie zwiększyło się także wypełnienie samolotów latających za Atlantyk (+5,2 pkt proc., 82,7 proc.). Dalej uplasowały się połączenia krajowe z 226 tys. zarejestrowanych i zwyżką na poziomie 13,8 proc. (wykorzystanie foteli na poziomie 72,1 proc., -1,0 pkt proc.). 5-proc. wzrostu odnotowano w segmencie rejsów europejskich (512,4 tys.; load factor wyniósł 78,6 proc., +0,8 pkt proc.). 

Nieznacznie, bo o 1 proc., spadł ruch na połączeniach do Azji. Skorzystało z nich 142,8 tys. pasażerów. Wskaźnik wykorzystania foteli pozostał praktycznie niezmieniony (80,6 proc., +0,1 pkt proc.).

Ogólne oferowanie w marcu br. (ASK) wzrosło o 3,3 proc., a ruch (RPK) o 4,2 proc. (w odniesieniu do osiągnięć trzeciego miesiąca minionego roku). Średnie wypełnienie maszyn wyniosło 79,5 proc. (+0,6 pkt proc.).

88,7 proc. operacji lotniczych wykonanych w marcu br. odbyło się zgodnie z rozkładem.

Finnair przewiózł w ubiegłym miesiącu ponad 11,6 tys. ton cargo, notując tym samy 3-proc. wzrost.

Jak podała także linia średni przychód od pasażera na fotelokilometr zwiększył się w porównaniu do pierwszego kwartału 2015 o 0,5 proc. i wyniosł 5,17 eurocenta.gość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie