×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Horizon Air zamawiają embraery


Amerykańska linia Horizon Air podpisała umowę na zakup 30 embraerów E175. Kontrakt obejmuje także opcje na zakup kolejnych 33 maszyn tego typu, a jego wartość może sięgnąć, według cen katalogowych, 2,8 mld dolarów.Dostawy pierwszych odrzutowców regionalnych dla Horizon Air rozpoczną się w II kwartale 2017 r. Przewoźnik będzie je wykorzystywał wyłącznie do obsługi lokalnych tras dla Alaska Airlines, właściciela Horizon Air. Do tej pory te trasy były w większości obsługiwane przez linie SkyWest Airlines, które również korzystają z embraerów E175.

Samoloty dla Horizon Air będą miały 76 miejsc w konfiguracji trzyklasowej: 12 w klasie biznes, 16 w klasie premium i 48 w ekonomicznej. 

- To zaszczyt dla Embraera, że linie Horizon Air wybrały nasz samolot do rozwoju floty. Grupa linii Alaska Airlines jest znana z wysokiego poziomu obsługi klientów i otrzymała za niego wiele nagród, co dla nas oznacza jeszcze większą odpowiedzialność - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Paulo Cesar Silva, prezes Embraer Commercial Aviation.

- Embraery E175 pozwolą nam na rozwój poza naszą obecną siatką połączeń na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a równocześnie pozwolą na bardziej efektywną budowę siatki Alaska Airlines. Przestronne E175 oferują taki sam komfort w kabinie, jak znacznie większe odrzutowce - podkreślił David Campbell, prezes Horizon Air. 

Po uwzględnieniu tego zamówienia, Embraer osiągnął poziom 332 maszyn modelu E175 sprzedanych do klientów w Ameryce Północnej od stycznia 2013 r. W tym czasie przewoźnik zdobył 80 proc. zamówień w tym segmencie samolotów. 

Linie Horizon Air do tej pory miały flotę składającą się wyłącznie z samolotów turbośmigłowych: obecnie są to 52 bombardiery Q400.gość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie