Linie Horizon Air zamawiają embraery

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 kwietnia 2016 10:36
Amerykańska linia Horizon Air podpisała umowę na zakup 30 embraerów E175. Kontrakt obejmuje także opcje na zakup kolejnych 33 maszyn tego typu, a jego wartość może sięgnąć, według cen katalogowych, 2,8 mld dolarów.
Reklama

Dostawy pierwszych odrzutowców regionalnych dla Horizon Air rozpoczną się w II kwartale 2017 r. Przewoźnik będzie je wykorzystywał wyłącznie do obsługi lokalnych tras dla Alaska Airlines, właściciela Horizon Air. Do tej pory te trasy były w większości obsługiwane przez linie SkyWest Airlines, które również korzystają z embraerów E175.

Samoloty dla Horizon Air będą miały 76 miejsc w konfiguracji trzyklasowej: 12 w klasie biznes, 16 w klasie premium i 48 w ekonomicznej.

- To zaszczyt dla Embraera, że linie Horizon Air wybrały nasz samolot do rozwoju floty. Grupa linii Alaska Airlines jest znana z wysokiego poziomu obsługi klientów i otrzymała za niego wiele nagród, co dla nas oznacza jeszcze większą odpowiedzialność - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Paulo Cesar Silva, prezes Embraer Commercial Aviation.

- Embraery E175 pozwolą nam na rozwój poza naszą obecną siatką połączeń na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a równocześnie pozwolą na bardziej efektywną budowę siatki Alaska Airlines. Przestronne E175 oferują taki sam komfort w kabinie, jak znacznie większe odrzutowce - podkreślił David Campbell, prezes Horizon Air.

Po uwzględnieniu tego zamówienia, Embraer osiągnął poziom 332 maszyn modelu E175 sprzedanych do klientów w Ameryce Północnej od stycznia 2013 r. W tym czasie przewoźnik zdobył 80 proc. zamówień w tym segmencie samolotów.

Linie Horizon Air do tej pory miały flotę składającą się wyłącznie z samolotów turbośmigłowych: obecnie są to 52 bombardiery Q400.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama