×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 1,8 mln pasażerów w Zurychu w styczniu


Port lotniczy w Zurychu obsłużył w styczniu 1,81 mln pasażerów, o 3,3 proc. więcej niż przed rokiem. Cały czas maleje liczba pasażerów przesiadkowych.


W styczniu 1,26 mln pasażerów rozpoczęło lub zakończyło podróż w Zurychu - był to wzrost o 5,5 proc. Równocześnie liczba pasażerów transferowych spadła o 1,8 proc. do 533 tys. 

Zdecydowana większość pasażerów (1,32 mln, czyli ponad 73 proc. wszystkich) skorzystała z połączeń europejskich. Ich liczba wzrosłą o 2,9 proc. Spośród tras dalekodystansowych najpopularniejsze były loty na i z Bliskiego Wschodu - skorzystało z nich 158 tys. osób. Ten kierunek miał też największą dynamikę wzrostu, bo ruch zwiększył się aż o 12,2 proc. 

Na trasach północnoamerykańskich, jeszcze do niedawna bardziej popularnych niż bliskowschodnie, poleciało w styczniu 148 tys. osób (spadek o 2,1 proc.). 

W styczniu w Zurychu wykonano 20,4 tys. operacji lotniczych (-0,7 proc.). Średnie wypełnienie samolotów wyniosło 69,6 proc. (+0,1 pkt. proc.), a w każdym samolocie było średnio 103,2 pasażera (+3,4 proc.). Ruch cargo wzrósł o 4,5 proc. do 31,7 tys. ton.


Reklama


Booking.com
gość_f35cc - Profil
gość_f35cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie