×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Styczniowy ruch w Katowicach większy o 20 proc.


W pierwszym miesiącu 2016 r. lotnisko w Katowicach odnotowało wzrost ruchu pasażerskiego o 19,2 proc. Z siatki połączeń regularnych i czarterowych skorzystało 173 tys. pasażerów - to o prawie 28 tys. więcej niż w styczniu 2015 r.

Liczba pasażerów według miesięcy
Wzrost zanotowano zarówno w segmencie ruchu regularnego, jak i czarterowego. W tym pierwszym lotnisko obsłużyło 147,5 tys. osób, czyli o 27 tys. więcej (wzrost o 22,6 proc.) niż rok wcześniej. W ruchu czarterowym ze styczniowej oferty skorzystało 23,6 tys. osób - o prawie 900 więcej (4 proc.) niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego.

Po rekordowym 2015 r., w którym to po raz pierwszy w historii lotniska obsłużyliśmy ponad 3 mln pasażerów w skali roku, bieżący rok zapowiada się jeszcze lepiej. Prognozujemy, że z siatki połączeń naszego lotniska skorzysta około 3,3 mln osób. Osiągnięcie takiego wyniku będzie możliwe m.in. dzięki letniej siatce połączeń obejmującej po raz pierwszy w historii lotniska ponad 100 tras regularnych i czarterowych - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. 

W tym roku linie lotnicze i touroperatorzy zaoferują z lotniska w Katowicach szereg nowych kierunków regularnych i czarterowych. Wizz Air zapowiedział uruchomienie połączenia do Liverpoolu (pierwszy rejs 29 marca br.) oraz do Alghero na Sardynii (od 18 czerwca do 17 września br.). Z kolei Ryanair od 2 maja do 24 października br. będzie latał z pyrzowickiego lotniska na wyspę Korfu. Ponadto w okresie od czerwca do października 2016 r. grecka linia lotnicza Ellinair uruchomi rejsy w formule czarter-mix z Katowice Airport do Salonik i Heraklionu.

Nowe kierunki dostępne będą także w segmencie ruchu czarterowego. Ważną nowością z perspektywy rozwoju oferty rynku czarterowego w Pyrzowicach jest Dominikana oferowana przez biuro podróży TUI.  Będzie to pierwsze na polskim rynku bezpośrednie dalekodystansowe połączenie czarterowe z portu regionalnego. Trasa z Katowice Airport do Punta Cany na Dominikanie zostanie zainaugurowana 7 lipca 2016 r. Połączenie realizowane będzie raz w tygodniu, do końca października, szerokokadłubowym boeingiem 767-300 TUIFly. Samolot może wziąć na pokład w sumie 285 pasażerów. 

Ponadto w segmencie ruchu czarterowego w sezonie lato 2016 pojawią też Cagliari (BP Itaka), Almeria (Rainbow), Evia (Grecos) i Lesbos (Grecos).gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie