×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aeroports de Paris zmodernizuje lotnisko w Teheranie


Spółka zarządzająca paryskimi lotniskami korzysta na zniesieniu sankcji na Iran. Firma Aeroports de Paris podpisała list intencyjny w sprawie rozbudowy lotniska im. Imama Chomeiniego w Teheranie.Na razie nie wiadomo, czy porozumienie przekształci się w konkretną umowę. Strony zgodziły się na trzymiesięczny okres wyłącznych negocjacji - jeśli w tym terminie spółka-córka ADP i władze w Teheranie nie dojdą do porozumienia, kontrakt zostanie otwarty dla innych wykonawców. 

Umowa ma objąć renowację istniejącego terminala lotniska im. Imama Chomeiniego oraz jego rozbudowę. Docelowo przepustowość lotniska w Teheranie ma wzrosnąć z obecnych 6,5 mln pasażerów rocznie do 34 mln. 

To kolejna szansa francuskiego biznesu na lukratywną umowę w Iranie. Po zniesieniu sankcji na ten kraj (w związku z wypełnieniem przez Teheran warunków porozumienia o zawieszeniu programu nuklearnego) jednym z pierwszych beneficjentów był Airbus. Europejski koncern zdobył zamówienie na 118 samolotów

Podczas wizyty prezydenta Iranu Hassana Ruhaniego w Paryżu porozumienie o współpracy z przedsiębiorstwami w Iranie podpisały też Alstom (francuski producent taboru kolejowego, m.in. pociągów Pendolino) oraz państwowe koleje SNCF. gość_adf7c - Profil
gość_adf7c
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie