Aeroports de Paris zmodernizuje lotnisko w Teheranie

1 lutego 2016 09:07
1 komentarz
Spółka zarządzająca paryskimi lotniskami korzysta na zniesieniu sankcji na Iran. Firma Aeroports de Paris podpisała list intencyjny w sprawie rozbudowy lotniska im. Imama Chomeiniego w Teheranie.
Reklama
Na razie nie wiadomo, czy porozumienie przekształci się w konkretną umowę. Strony zgodziły się na trzymiesięczny okres wyłącznych negocjacji - jeśli w tym terminie spółka-córka ADP i władze w Teheranie nie dojdą do porozumienia, kontrakt zostanie otwarty dla innych wykonawców.

Umowa ma objąć renowację istniejącego terminala lotniska im. Imama Chomeiniego oraz jego rozbudowę. Docelowo przepustowość lotniska w Teheranie ma wzrosnąć z obecnych 6,5 mln pasażerów rocznie do 34 mln.

To kolejna szansa francuskiego biznesu na lukratywną umowę w Iranie. Po zniesieniu sankcji na ten kraj (w związku z wypełnieniem przez Teheran warunków porozumienia o zawieszeniu programu nuklearnego) jednym z pierwszych beneficjentów był Airbus. Europejski koncern zdobył zamówienie na 118 samolotów.

Podczas wizyty prezydenta Iranu Hassana Ruhaniego w Paryżu porozumienie o współpracy z przedsiębiorstwami w Iranie podpisały też Alstom (francuski producent taboru kolejowego, m.in. pociągów Pendolino) oraz państwowe koleje SNCF.
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_58faf 2016-02-01 13:01   
gość_58faf - Profil gość_58faf
Zastanawia mnie jak to jest,że tylko francuzi narazie korzystają ze zniesionych sankcji na Iran(zamówione airbusy i teraz modernizacja lotniska). A gdzie firmy z innych krajów?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy