Taryfy biznesowe Ryanair w Amadeusie

22 stycznia 2016 13:57
Firma Amadeus poinformowała dziś (22.1) o udostępnieniu w swoim globalnym systemie dystrybucji (GDS) taryfy Business Plus oferowanej przez linię lotniczą Ryanair.
Reklama
Dzięki temu pasażerowie łatwiej skorzystają z oferty dedykowanej podróżującym służbowo, przewoźnik zyska nowy kanał sprzedaży pozwalający skutecznie docierać do klientów biznesowych, zaś biura podróży poszerzą swoją ofertę, a Amadeus umocni pozycję w segmencie niskokosztowych i hybrydowych linii lotniczych.

Podróżujący służbowo mają określone oczekiwania względem standardu podróży lotniczej. Taryfa Business Plus linii Ryanair zapewnia im komfort podróży, jakiego potrzebują, w tym: możliwość elastycznego zmieniania rezerwacji bez dodatkowych opłat, priorytetową odprawę i kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, wygodne miejsce w samolocie zapewniające szybkie opuszczenie pokładu czy bagaż rejestrowany w cenie biletu.

Chcąc skuteczniej dotrzeć do klientów biznesowych Ryanair zdecydował się udostępnić swoją ofertę Business Plus w biurach podróży specjalizujących się w ich obsłudze. Dlatego nawiązał współpracę z Amadeus. Dzięki temu agenci turystyczni na całym świecie, w tym w Polsce, mogą już oferować klasę Ryanair Business Plus, zapewniającą wszystkie wymienione udogodnienia w cenie biletu.

- Pasażerowie biznesowi mają wystarczająco dużo spraw, o których muszą myśleć w czasie podróży służbowej. Naszym celem jest uproszczenie całego procesu rezerwacyjnego tak, aby mogli się oni skupić na tym, co dla nich najważniejsze, czyli na ich biznesie – powiedział Tim Howe Schroeder, dyrektor sprzedaży korporacyjnej w Ryanair.

- W Amadeus zawsze koncentrujemy się na podwyższaniu satysfakcji podróżujących. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest dostarczenie technologii, która pomaga liniom lotniczym takim jak Ryanair tworzyć dopasowane oferty, bardziej odpowiadające wymaganiom ich klientów. Współpracujemy również z najszerszą siecią biur podróży na świecie – żaden inny GDS nie może zaoferować lepszego dotarcia do klientów biznesowych – powiedział Decius Valmorbida, wiceprezes Amadeus ds. Distribution Marketing.

Około 67 proc. wszystkich rezerwacji w pierwszej klasie i w klasie biznes jest zakładanych w pośrednim kanale sprzedaży, czyli z pomocą agenta turystycznego. Jednocześnie, Amadeus to jedyny GDS z technologią Light Ticketing, która pozwala biurom podróży rezerwować rejsy przewoźników niskokosztowych i hybrydowych w ten sam sposób, jak w przypadku tradycyjnych linii lotniczych.

W pierwszych trzech kwartałach 2015 r. Amadeus odnotował wzrost liczby biletów zarezerwowanych u przewoźników niskokosztowych i hybrydowych o 16,3 proc. (rok do roku). Obecnie ponad 80 takich linii lotniczych na całym świecie udostępnia swoje taryfy biurom podróży poprzez system Amadeus.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy