×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT oficjalnie zainaugurował hub w Warszawie


Wydzielona strefa odpraw z 30 stanowiskami tylko dla pasażerów LOT-u i zaledwie 76 metrów dzielące odprawę klasy biznes od saloniku biznesowego - PLL LOT oficjalnie otworzył swoją nową strefę na Lotnisku Chopina.


Dzięki znacznie lepszej ofercie dla swoich pasażerów LOT chce nadal zwiększać udział pasażerów tranzytowych. Jeszcze w 2013 r. wynosił on 38 proc. (po dziewięciu miesiącach roku), rok temu - już 42 proc., a w tym roku - 45 proc. W sierpniu po raz pierwszy w historii LOT przekroczył 50-proc. próg udziału pasażerów tranzytowych. Celem do 2020 r. dla linii jest utrzymanie całorocznej średniej 55 proc. 


Jak podkreśla Marcin Celejewski, p.o. prezesa LOT-u, Warszawa jest jedynym miastem w tzw. nowej Europie (czyli krajach członkowskich UE od 2004 r. w Europie Środkowo-Wschodniej), które może stać się ważnym centrum przesiadkowym na lotniczej mapie świata. 

- My tą nową częścią dla LOT-u na Lotnisku Chopina otwieramy oczy niedowiarkom. Nie da się bowiem realizować wzrostu na świecie bez poprawy we własnym domu - powiedział na konferencji Celejewski. 


Po przebudowie strefy odpraw LOT dysponuje obecnie 30 stanowiskami check-in do użytku wyłącznego. W tej liczbie zawiera się: 10 stanowisk dla pasażerów klasy biznes, 16 dla klasy ekonomicznej (w tym dziesięć tylko do oddawania bagażu przez pasażerów, którzy samodzielnie się odprawili - tzw. bag drop), trzy stanowiska rodzinne ze specjalnymi schodkami dla dzieci i jedno dla pasażerów wymagających specjalnej opieki. Stanowiska są podzielone między trzy rzędy w starszej części terminala warszawskiego lotniska. 

Klasa biznes znajduje się najbardziej z prawej strony terminala (patrząc od strony wejścia). Poza 10 stanowiskami check-in w wydzielonej strefie o długości 150 m, oddzielonej od reszty terminala niskim przepierzeniem, znajduje się też meeting point, czyli niewielka przestrzeń z kilkoma fotelami, gdzie pasażerowie mogą umówić się na szybkie spotkanie lub poczekać. 


Dużą zaletą nowego układu stanowisk check-in jest to, że pasażerowie klasy biznes niemal bezpośrednio z odprawy do kontroli bezpieczeństwa. Dzięki szybkiemu przejściu (fast track) już po kilku minutach mogą znaleźć się w saloniku biznesowym Polonez, który został przejęty przez LOT. 


- Usługę fast track rozszerzamy także dla pasażerów ze statusem Frequent Traveller - zdradził w rozmowie z Pasazer.com Krzysztof Moczulski, zastępca dyrektora biura zarządzania standardem obsługi klienta w Locie. 

Poprawę odczują także pasażerowie klasy ekonomicznej. Stanowiska check-in zyskały nowy wygląd i jest ich teraz więcej. 


Dla podróżujących rodzin z dziećmi LOT przygotował nie tylko trzy stanowiska family check-in ze specjalnymi schodkami ułatwiającymi odprawę maluchom, ale i kącik Lotka, maskotki linii. 


Ułatwienia obejmują też tych pasażerów, którzy w ogóle nie korzystają z odprawy na lotnisku. LOT zapewnia, że pasażerowie przesiadający się w Warszawie na inne rejsy LOT-u mają zagwarantowany minimalny czas przesiadki wynoszący zaledwie 30 minut (również przy przesiadkach z lotów krótko- na dalekodystansowe i w odwrotnym kierunku). 

Wiele lotnisk i linii lotniczych obiecuje krótki minimalny czas przesiadki, ale niewiele z nich jest go w stanie zrealizować. My wywiązujemy się z umowy i oferujemy najkrótszy czas spędzony na lotnisku zarówno w podróży do Ameryki Północnej czy Azji, jak i pomiędzy miastami w Europie czy w rejsach krajowych po Polsce - zapewnia Celejewski.


Gdy czas przesiadki jest krótki, pasażerowie transferowi zawsze są przez obsługę naziemnej LOT-u traktowani ze szczególną uwagą. W przypadku jakichkolwiek zakłóceń w rozkładzie załoga samolotu informuje przesiadających się pasażerów dokąd mają się udać po wylądowaniu w Warszawie. A gdy czasu na przesiadkę jest wyjątkowo mało, na pasażerów przy wyjściu z samolotu czeka specjalna eskorta, która prowadzi ich na kolejny rejs. 

By dodatkowo poszerzyć ofertę przesiadkową, LOT zmienia rozkład, by zbudować sześć wyraźnych fal przylotowych i odlotowych w ciągu dnia. Ma to zwiększyć możliwości przesiadkowe o 40 proc. 

fot. Dominik Sipinskigość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie