×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Schiphol obniża opłaty lotniskowe o 11,6 proc.


Lotnisko w Amsterdamie od 1 kwietnia 2016 r. obniży opłaty lotniskowe średnio o 11,6 proc. To druga obniżka z rzędu - w tym roku opłaty spadły o średnio 6,8 proc.


Lotnisko jest w stanie obniżać opłaty lotniskowe dzięki wyższej od spodziewanej liczbie pasażerów oraz dobrze działającemu programowi cięcia kosztów. 

Władze lotniska zastrzegają jednak, że w kolejnych latach niezbędne będą podwyżki. Wynika to z tego, że port lotniczy Schiphol ma coraz większe potrzeby inwestycyjne, a by je sfinansować, konieczne będą wyższe opłaty dla przewoźników. Jednak zarząd spółki obiecuje, że podwyżki będą stopniowe i przeprowadzone w taki sposób, by jak najmniej uderzyć w linie lotnicze. 

W tej chwili przewoźnicy płacą w Amsterdamie standardową stawkę (modyfikowaną w zależności od głośności danego samolotu) 4,57 euro za lądowanie lub start w ciągu dnia za tonę masy startowej. Nieco tańsze są operacje, podczas których samolot nie podjeżdża do rękawa i cargo. Opłata za pasażera lokalnego to 13,92 euro, a za transferowego - 5,84 euro.gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie