Schiphol obniża opłaty lotniskowe o 11,6 proc.

31 października 2015 08:17
Lotnisko w Amsterdamie od 1 kwietnia 2016 r. obniży opłaty lotniskowe średnio o 11,6 proc. To druga obniżka z rzędu - w tym roku opłaty spadły o średnio 6,8 proc.
Reklama
Lotnisko jest w stanie obniżać opłaty lotniskowe dzięki wyższej od spodziewanej liczbie pasażerów oraz dobrze działającemu programowi cięcia kosztów.

Władze lotniska zastrzegają jednak, że w kolejnych latach niezbędne będą podwyżki. Wynika to z tego, że port lotniczy Schiphol ma coraz większe potrzeby inwestycyjne, a by je sfinansować, konieczne będą wyższe opłaty dla przewoźników. Jednak zarząd spółki obiecuje, że podwyżki będą stopniowe i przeprowadzone w taki sposób, by jak najmniej uderzyć w linie lotnicze.

W tej chwili przewoźnicy płacą w Amsterdamie standardową stawkę (modyfikowaną w zależności od głośności danego samolotu) 4,57 euro za lądowanie lub start w ciągu dnia za tonę masy startowej. Nieco tańsze są operacje, podczas których samolot nie podjeżdża do rękawa i cargo. Opłata za pasażera lokalnego to 13,92 euro, a za transferowego - 5,84 euro.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy