Code-share LOT-u i airBaltic

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
22 października 2015 19:05
9 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały dziś (22.10) umowę o współpracy code-share z łotewskimi liniami lotniczymi airBaltic.
Reklama

Dzięki nawiązanej współpracy pasażerowie airBaltic, podróżujący przez wygodny hub LOT-u w Warszawie, będą mogli skorzystać z dogodnych połączeń polskiego przewoźnika do Bułgarii i Serbii. Pasażerowie LOT-u uzyskają lepszy dostęp do krajów Europy Północnej – Finlandii i Norwegii.

- LOT konsekwentnie buduje swój hub w Warszawie oferując wygodną i szeroką siatkę połączeń rosnącej liczbie pasażerów. Cieszy nas, że dzięki współpracy z airBaltic jeszcze więcej pasażerów podróżujących z Łotwy będzie mogło przesiąść się na Lotnisku Chopina na dalsze rejsy LOT-u. Jednocześnie nasi pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli skorzystać z połączeń do Helsinek i Oslo obsługiwanych przez airBaltic. Współpraca code-share to dla pasażerów obu linii jeszcze bardziej komfortowa i bezproblemowa podróż – powiedział Michał Nowak, dyrektor Biura Strategii, Partnerstwa i Aliansów LOT-u.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,embraer,e195,waw,pbozyk.jpg
- Wzmocnienie naszej siatki połączeń z Rygi do innych hubów daje naszym pasażerom natychmiastową korzyść, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą miasta, do których nie ma możliwości dotarcia bez przesiadek. Silna rodzina partnerów code-share, w skład której wchodzą główni europejscy przewoźnicy, zapewnia płynną i bezproblemową podróż. Cieszymy się, że LOT dołącza do tej rodziny, która liczy już 20 linii lotniczych. To symboliczny moment, bo w tym miesiącu airBaltic obschodzi swoje 20 urodziny – powiedział Christophe Viatte, Członek Zarządu ds. Handlowych airBaltic.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airbaltic,q400,txl(pbozyk).jpg
LOT i airBaltic oferują do czterech lotów dziennie na trasie Ryga-Warszawa. Dzięki nowej umowie partnerskiej pasażerowie LOT-u będą mogli korzystać z dogodnych połączeń pomiędzy Warszawą i Oslo w Norwegii, a także na trasie Warszawa-Helsinki. Jednocześnie linie airBaltic zaoferują swym pasażerom dwa nowe, dogodne połączenia do Sofii (Bułgaria) i Belgradu (Serbia).

Linie airBaltic obsługują rejsy do ponad 60 portów z macierzystego portu na Łotwie, Rygi. Z każdej z tych lokalizacji przewoźnik oferuje dogodne połączenia przez Rygę do portów zrzeszonych w sieci obejmującej swym zasięgiem całą Europę, Skandynawię, państwa członkowskie WNP i Bliski Wschód. Ponadto linie airBaltic oferują także nowe połączenia bezpośrednie z Tallinna i Wilna.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4d765 2015-10-26 21:12   
gość_4d765 - Profil gość_4d765
Oj - oby tylko LOT nie zniżył się poziomem usług do dziadostwa by Air Baltic ...
gość_ce673 2015-10-23 12:17   
gość_ce673 - Profil gość_ce673
Ta umowa jeszcze bardziej pogrąży lotnisko Radom,który też ma code-share z airBaltic via Ryga,ale LOT-u w Radomiu nie ma.
gość_6190f 2015-10-23 10:28   
gość_6190f - Profil gość_6190f
Nie rozumiem w takim razie po co jest ten cały allians Star Alliance? Zamiast podpisac umowę z SAS'em ,który dowiózły do OSL via CPH w mozliwie najkrótszym czasie, podpisuje się umowę z linią spoza alliansu i poprzez znacznie mniej korzystny RIX.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama