Code-share LOT-u i airBaltic

22 października 2015 19:05
9 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały dziś (22.10) umowę o współpracy code-share z łotewskimi liniami lotniczymi airBaltic.
Reklama
Dzięki nawiązanej współpracy pasażerowie airBaltic, podróżujący przez wygodny hub LOT-u w Warszawie, będą mogli skorzystać z dogodnych połączeń polskiego przewoźnika do Bułgarii i Serbii. Pasażerowie LOT-u uzyskają lepszy dostęp do krajów Europy Północnej – Finlandii i Norwegii.

- LOT konsekwentnie buduje swój hub w Warszawie oferując wygodną i szeroką siatkę połączeń rosnącej liczbie pasażerów. Cieszy nas, że dzięki współpracy z airBaltic jeszcze więcej pasażerów podróżujących z Łotwy będzie mogło przesiąść się na Lotnisku Chopina na dalsze rejsy LOT-u. Jednocześnie nasi pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli skorzystać z połączeń do Helsinek i Oslo obsługiwanych przez airBaltic. Współpraca code-share to dla pasażerów obu linii jeszcze bardziej komfortowa i bezproblemowa podróż – powiedział Michał Nowak, dyrektor Biura Strategii, Partnerstwa i Aliansów LOT-u.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,embraer,e195,waw,pbozyk.jpg
- Wzmocnienie naszej siatki połączeń z Rygi do innych hubów daje naszym pasażerom natychmiastową korzyść, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą miasta, do których nie ma możliwości dotarcia bez przesiadek. Silna rodzina partnerów code-share, w skład której wchodzą główni europejscy przewoźnicy, zapewnia płynną i bezproblemową podróż. Cieszymy się, że LOT dołącza do tej rodziny, która liczy już 20 linii lotniczych. To symboliczny moment, bo w tym miesiącu airBaltic obschodzi swoje 20 urodziny – powiedział Christophe Viatte, Członek Zarządu ds. Handlowych airBaltic.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airbaltic,q400,txl(pbozyk).jpg
LOT i airBaltic oferują do czterech lotów dziennie na trasie Ryga-Warszawa. Dzięki nowej umowie partnerskiej pasażerowie LOT-u będą mogli korzystać z dogodnych połączeń pomiędzy Warszawą i Oslo w Norwegii, a także na trasie Warszawa-Helsinki. Jednocześnie linie airBaltic zaoferują swym pasażerom dwa nowe, dogodne połączenia do Sofii (Bułgaria) i Belgradu (Serbia).

Linie airBaltic obsługują rejsy do ponad 60 portów z macierzystego portu na Łotwie, Rygi. Z każdej z tych lokalizacji przewoźnik oferuje dogodne połączenia przez Rygę do portów zrzeszonych w sieci obejmującej swym zasięgiem całą Europę, Skandynawię, państwa członkowskie WNP i Bliski Wschód. Ponadto linie airBaltic oferują także nowe połączenia bezpośrednie z Tallinna i Wilna.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4d765 2015-10-26 21:12   
gość_4d765 - Profil gość_4d765
Oj - oby tylko LOT nie zniżył się poziomem usług do dziadostwa by Air Baltic ...
gość_ce673 2015-10-23 12:17   
gość_ce673 - Profil gość_ce673
Ta umowa jeszcze bardziej pogrąży lotnisko Radom,który też ma code-share z airBaltic via Ryga,ale LOT-u w Radomiu nie ma.
gość_6190f 2015-10-23 10:28   
gość_6190f - Profil gość_6190f
Nie rozumiem w takim razie po co jest ten cały allians Star Alliance? Zamiast podpisac umowę z SAS'em ,który dowiózły do OSL via CPH w mozliwie najkrótszym czasie, podpisuje się umowę z linią spoza alliansu i poprzez znacznie mniej korzystny RIX.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy