×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian podwaja flotę Dreamlinerów


Norwegian złożył zamówienie na 19 boeingów B787-9 wraz z 10 opcjami zakupu. Łączna wartość kontraktu opiewa na ponad 5 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych. To największe jednorazowe zamówienie modelu 787-9 w Europie.Przewoźnik na chwilę obecną posiada w swojej flocie osiem boeingów B787-8 oraz jedenaście zamówionych boeingów B787-9. Po zrealizowaniu nowych zamówień, do 2020 r. Norwegian będzie operować łącznie 38 samolotami szerokokadłubowymi, a jeśli linia zdecyduje się wykorzystać opcje - nawet 48.

Zamówienie 19 nowych Dreamlinerów to ważny krok , który umożliwi nam zaoferowanie szerokiego przekroju nowych tras dla klientów na całym świecie. Nasze zamówienie jest także istotne w kontekście umocnienia naszej pozycji na wysoce konkurencyjnym rynku lotniczym - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Bjørn Kjos, dyrektor generalny linii. 

Norwegian wystartował z niskokosztowymi lotami długodystansowymi przeszło dwa lata temu. Oferta okazała się sukcesem, a dzięki nowym zamówieniom przewoźnik planuje otworzyć kolejne kierunki i wzbogacić całą siatkę połączeń. 

Średni współczynnik wypełnienia samolotów na trasach długodystansowych oscyluje w okolicach 90 proc., co pokazuje, jak wysokie jest zapotrzebowanie na tanie loty z Europy do Azji i USA. 

Nowe większe Dreamlinery zabiorą na pokład łącznie 344 pasażerów w tym 35 w klasie premium i 309 w ekonomicznej. Samolotów będą własnością norweskiej spółki Arctic Aviation Assets Limited (AAA), a ich dostawy zaczną się w 2017 r. 

Na liście zamówień linii figuruje między innymi 100 boeingów 737 MAX oraz 100 airbusów A320neo. 

fot. Norwegian 
gość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie