×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrosty na lotniskach Flughafen Wien AG we wrześniu


Wszystkie trzy lotniska z grupy Flughafen Wien AG zanotowały w ubiegłym miesiącu wzrosty liczby odprawionych pasażerów. W największym z nich - w stolicy Austrii - ruch zwiększył się o 4,3 proc. (blisko 2,28 mln).


O 1,2 proc. zwiększyła się w Wiedniu liczba osób przesiadających się.

W ubiegłym miesiącu potoki pasażerów najszybciej rosły na kierunkach bliskowschodnich (+8,2 proc.), zachodnioeuropejskich (+4,4 proc.) i północnoamerykańskich (+4,2 proc.). W końcu odwrócenie spadkowego trendu nastąpiło także na połączeniach do Europy Wschodniej (+2,4 proc.). Pokaźny, bo aż 15,8-proc. spadek, odnotowano z kolei na trasach afrykańskich. Ruch zmniejszył się nieznacznie na Daleki Wschód (-0,3 proc.).

W porcie lotniczym Wiedeń-Schwechat wykonano ponad 20,8 tys. startów i lądowań. O 0,1 proc. więcej niż w we wrześniu 2014 r.

Stołeczne austriackie lotnisko odprawiło w analizowanym okresie ok. 24,3 tys. ton frachtu lotniczego i poczty (+0,3 proc.).

Z kolei maltański port lotniczy odnotował najlepszy wrzesień w swojej historii. Skorzystało bowiem z niego ponad 502,8 tys. osób. To wynik wyższy od ubiegłorocznego o 8,6 proc. Najpopularniejsze kierunki znalazły się w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Francji i Hiszpanii. Z Malty samoloty latały ze średnim wypełnieniem rzędu 85,8 proc.

Dobrze radzi sobie także lotnisko w Koszycach. Od początku roku przyjęło ono już blisko 328,5 tys. pasażerów. Oznacza to wzrost o 9,8 proc. w stosunku do tego samego okresu 2014 r.gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie