×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 20-proc. wzrost w Luton


Lotnisko w Luton w pobliżu Londynu obsłużyło we wrześniu 1,2 mln pasażerów. To o 19,2 proc. więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Luton notuje wzrosty nieprzerwanie od półtora roku.


Aby zmierzyć się z rosnącym ruchem, port lotniczy w Luton rozpoczął warty łącznie 100 mln funtów program rozbudowy. 

Już we wrześniu otwarta została nowa, powiększona strefa kontroli bezpieczeństwa na parterze terminala. Spółka Whitemountain otrzymała za to kontrakt na przebudowę dojazdu do terminala (powstanie droga dwupasmowa), parkingów krótkoterminowych i strefy do wysadzania pasażerów, a także przeniesienie terminala autokarowego w inne miejsce. 

Przebudowa ma zwiększyć roczną przepustowość portu lotniczego z obecnych 12 do 18 mln. Cały projekt zakończy się jednak dopiero w 2026 r. 

Jeszcze w tym roku ma zostać zwiększona liczba nocnych kursów pociągów z centrum Londynu do lotniska Luton. Trasa ta zostanie też włączona w system Oyster, co oznacza, że za przejazd będzie można płacić londyńską kartą miejską.gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie