×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsze statystyki IAG po przejęciu Aer Lingusa


Koncern IAG przewiózł we wrześniu 9,11 mln pasażerów. To o 21,8 proc. więcej niż rok temu, ale duży wzrost wynika z tego, że do statystyk po raz pierwszy wliczono przejętą linię Aer Lingus. Po korekcie o wpływ tej transakcji wzrost wyniósłby 8,5 proc.


Dla pokazania realnych statystyk wliczono ubiegłoroczny wynik Aer Lingusa, który wtedy był niezależną linią lotniczą. 

Najwięcej pasażerów IAG przewiózł we wrześniu na trasach europejskich (5,02 mln). To wzrost o 35,3 proc. (12,7 proc. po korekcie o przejęcie Aer Lingusa). Również na połączeniach krajowych odnotowano znaczną poprawę. Wynik 2,08 mln osób to o 8,3 proc. (6,1 proc. po korekcie) lepiej niż rok temu. 

Wzrost na trasach północnoamerykańskich IAG zawdzięcza jedynie przejęciu Aer Lingusa. Liczba pasażerów na tych połączeniach wyniosła we wrześniu 961 tys., czyli o 15,1 proc. więcej niż rok temu. Ale gdyby wliczyć irlandzką linię do ubiegłorocznego ruchu, to w tym roku IAG zanotował spadek o 1,2 proc. 

Średnie wypełnienie na całej siatce połączeń wyniosło 84,7 proc. (o 0,2 pkt. proc. więcej niż rok temu). Najwyższe było na trasach do i z Ameryki Północnej (87,7 proc., wzrost o 0,8 pkt. proc.), a najniższe na połączeniach afrykańskich, bliskowschodnich i południowoazjatyckich (81,0 proc., wzrost o 0,8 pkt. proc.). 

Ruch cargo zmalał o 3,4 proc. 

Spośród linii wchodzących w skład IAG największy wzrost ruchu mierzonego wskaźnikiem RPK odnotowała linia Vueling - o 15,5 proc. Iberia zwiększyła przewozy o 10 proc., Aer Lingus - o 9,1 proc., a British Airways tylko o 0,4 proc. 

Od początku roku cały koncern (wliczając statystyki Aer Lingusa) przewiózł 66,2 mln pasażerów, czyli o 9,8 proc. więcej niż w tym samym okresie rok temu.gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie