×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy miesiąc w Wiedniu


Lotnisko w Wiedniu obsłużyło w sierpniu 2,39 mln pasażerów. To o 4,8 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku i równocześnie najlepszy miesięczny rekord w historii portu lotniczego.


Liczba pasażerów podróżujących z i do Wiednia wzrosła o 4,6 proc. do 1,62 mln, a osób przesiadających się w stolicy Austrii o 5,9 proc. do 756 tys.

Tak dobry wynik lotnisko osiągnęło pomimo tego, że liczba operacji lotniczych spadła o 0,6 proc. Do Wiednia latały w sierpniu samoloty większe (średnia masa startowa wzrosła o 4,2 proc.) i lepiej wypełnione. Ruch cargo wzrósł o 1,9 proc.

Wzrost ruchu napędzały trasy dalekodystansowe: na połączeniach bliskowschodnich podróżowało o 33,3 proc. więcej osób niż rok temu, a na trasach dalekowschodnich - o 12,5 proc. O 7 proc. wzrósł ruch do i z Ameryki Północnej. Na tym tle słabiej wypadały kierunki do Europy Zachodniej (wzrost o 4,9 proc.) i Wschodniej (2,3 proc.). Spadek odnotowano na trasach afrykańskich (o 14,9 proc.) - głównym powodem jest mniejsza niż rok temu liczba lotów do Tunezji.

Od początku roku w Wiedniu odprawiono 15,21 mln pasażerów - o 1,1 proc. więcej niż rok temu. 

Ruch rósł również na lotniskach należących do spółki Flughafen Wien AG: w Koszycach (o 10 proc. do 284 tys. od początku roku) i na Malcie (o 6,8 proc. do 3,1 mln od stycznia). gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie