Zestaw specjalnych usług dla rodzin podróżujących LOT-em

20 sierpnia 2015 08:27
2 komentarze
Lotek, to młody rysunkowy żuraw - przyjaciel wszystkich małych podróżników. To on będzie przewodnikiem wszystkich rodzinnych wypraw. LOT stawia tym samym na innowacyjne rozwiązania dla rodzin. Dedykowane usługi pojawią się już w momencie rezerwacji.
Reklama
- Jest to element budowania tak zwanego customer experience – prostej i przyjaznej ścieżki pasażera, którą pokonuje od pojawienia się pomysłu na wyjazd aż po opuszczenie samolotu. Na każdym etapie chcemy być blisko naszego klienta i maksymalnie dostosowywać nasze usługi do jego indywidualnych potrzeb. Wiemy, że jest wiele rzeczy, które mogą ułatwić podróżowanie rodzinom z dziećmi. Sprawiliśmy bowiem, że dzięki rozwiązaniom takim jak choćby Family Check-In, który w Warszawie oferuje tylko LOT, nasz hub już dziś jest jednym z lotnisk najbardziej przyjaznych dzieciom. A tych rozwiązań już wkrótce będzie jeszcze więcej. To właśnie w ten sposób budujemy najbardziej efektywny i przyjazny port przesiadkowy w Nowej Europie - mówi Marcin Celejewski, członek Zarządu ds. Handlowych LOT.

Już na samym lotnisku maluchy bez problemu odnajdą specjalnie oznakowane stanowiska odpraw dla rodzin Family Check-In, gdzie otrzymają zawieszkę na bagaż oraz paszport do zbierania pieczątek za każdy odbyty rejs z lotniska w Warszawie. Warto także dodać, że LOT umożliwia bezpłatny przewóz bagażu przez dzieci, nieodpłatne zabranie składanego wózka dziecięcego czy w końcu specjalnie zniżki dla maluchów.

Jeśli pociecha podróżuje bez rodziców, na Lotnisku Chopina w Warszawie, nieopodal stanowisk Family Check-in znajduje się dedykowane miejsce, w którym stewardesa odbiera od opiekunów dziecko. Dedykowane, przeszkolone osoby z personelu pokładowego towarzyszą dziecku i odpowiadają za jego bezpieczeństwo od momentu odprawy, aż do chwili odebrania malucha przez wyznaczoną osobę dorosłą na lotnisku docelowym.

Family check-in to jednak nie ostatnie miejsce, gdzie na dzieci czekają podróżnicze przygody. Jeszcze w tym roku za kontrolą bezpieczeństwa pojawi się plac zabaw, który nie pozwoli dzieciom się nudzić w oczekiwaniu na rejs, a rodzicom pozwoli na chwilę wytchnienia przed podróżą.

Warto podkreślić, że na podkładzie każdego Dreamlinera LOT-u już dziś dostępne są kołyski wraz z kołderkami oraz śliniaki dla niemowląt. Pyszne, dedykowane dla dzieci posiłki na zamówienie, trafią w gusta najbardziej wymagających młodych smakoszy. W samolotach dostępne są także przewijaki a na każdym rejsie dziecko dostaje zestawy małego podróżnika (książeczkę i kredki). Po wylądowaniu w porcie docelowym, mali podróżni otrzymają również dyplom Wysokich Lotów oraz nagrodę za zebranie wszystkich naklejek.

- Zadbaliśmy o każdy szczegół, od przygotowania do lotu, przez lotnisko, pokład naszego samolotu, aż po jego opuszczenie. Postać LOTka od dziś powinna każdemu rodzicowi przypominać, że zarówno on jak i jego pociechy są pod dobrymi skrzydłami profesjonalnej załogi LOT, która jest przygotowana na każdą, nawet najbardziej niestandardową potrzebę podróżujących rodzin. Chcemy, aby podróż na naszych pokładach było miłym i niezapomnianym przeżyciem już od najmłodszych lat - komentuje Krzysztof Moczulski, dyrektor Biura Rozwoju Produktu LOT-u.

Aby w pełni uzupełnić ofertę stworzyliśmy także program edukacyjny LOT Kids - wycieczki szkolne dla dzieci. To grupowe wizyty w siedzibie LOT-u i bazie technicznej LOT AMS. Najpierw w czasie specjalnych warsztatów dzieci uczą się jak przygotować się do lotu, co można zabrać na pokład, a co powinno trafić do bagażu głównego. Uzyskują też odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania na temat samolotów i lotnictwa, następnie mają niepowtarzalną okazję zobaczyć samolot z bliska – i to nie na lotnisku, a w hangarze, gdzie na co dzień serwisowane są samoloty LOT-u. Na koniec wycieczki, dzieci zwiedzają lotnisko, gdzie dowiadują się, jak dokonać odprawy, oddać bagaż oraz przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.


Fot. PLL LOT

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_4682f 2015-08-20 18:41   
gość_4682f - Profil gość_4682f
A bedą udogodnienia dla podróżujących samotnie i nielubiących dzieci?
gość_8542a 2015-08-20 08:57   
gość_8542a - Profil gość_8542a
gonimy Lufthanse:
zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy