Bruksela i Charleroi: Duże wzrosty w lipcu

18 sierpnia 2015 08:00
Port lotniczy w Brukseli-Zaventem odprawił w ubiegłym miesiącu niecałe 2,5 mln pasażerów (+6,3 proc.). Daje to rekordowy wynik ponad 80 tys. pasażerów dziennie. Z kolei w Brussels South Charleroi Airport obsłużono o 9 proc. więcej osób (ponad 708 tys.).
Reklama
Na głównym stołecznym belgijskim lotnisku wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego. Zwraca uwagę 5-proc. zwyżka liczby osób, dla których Bruksela była kierunkiem docelowym. O 16,9 proc. więcej było także podróżnych przesiadających się.

Łączna ilość startów i lądowań wyniosła niecałe 22,5 tys. To o 2 proc. lepszy wynik od lipca w ubiegłym roku.

Średnie wypełnienie samolotów operujących do i z Brukseli wyniosło 90 proc. To oznacza, że na każdy rejs przypadło 119 pasażerów.

Dobre wieści płyną również ze statystyk cargo. Mimo, iż o 1 proc. spadła ilość tzw. "belly cargo" (ładunków transportowanych samolotami pasażerskim), tak o 76,1 proc. zwiększyły się przewozy typu full-cargo. Ogólnie na lotnisku w Zaventem odprawiono ponad 43,5 tys. ton frachtu, notując tym samym wzrost na poziomie 18 proc.

W dedykowanym przewoźnikom niskokosztowym i czarterowym lotnisku Brussels South Charleroi Airport odprawiono z kolei ponad 708 tys. osób. To o 9 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem.

Najbardziej popularne były kierunki w krajach: Hiszpanii (głównie Madryt), Włoszech (przede wszystkim Mediolan), Francji, Maroko i Polsce (zwłaszcza Warszawa Lotnisko Chopina i Modlin).

Średnie wypełnienie samolotów operujących z lub do Charleroi wyniosło 90 proc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy