Płatności bitcoinami w Locie

6 sierpnia 2015 07:48
3 komentarze
LOT jako jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie wprowadza płatności wirtualną walutą - bitcoinami. Płacić za bilety w ten sposób można na stronie przewoźnika, także w wersji mobilnej i poprzez aplikację.
Reklama
Do tej pory w Europie płatności bitcoinami wprowadził airBaltic oraz niefunkcjonująca już Air Lituanica.

- Stawiamy na innowacje, które mają sprawić, że ich podróż będzie wygodna i przyjemna nie tylko na pokładzie, ale o wiele wcześniej - już na etapie kupowania biletu. Jest tylko kwestią czasu, by płatności internetową walutą stały się tak samo popularne jak dziś korzystanie z kart kredytowych. Dostrzegamy ten potencjał i dlatego jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, które już dziś dają swoim pasażerom możliwość płacenia bitcoinami - mówi cytowany w komunikacie prasowym Jiri Marek, dyrektor ds. sprzedaży i dystrybucji LOT.

Przewoźnik zapewnia, że płatność bitcoinami jest łatwa w realizacji i równie bezpieczna jak pozostałe metody płatności. Wszystkie transakcje obsługuje PSP - jedna z najbardziej uznanych i najpowszechniejszych platform obsługujących transakcje internetową walutą.

Cena biletu zostanie naliczona w standardowej walucie wybranej przez pasażera. Dopiero na ostatnim etapie procesu rezerwacyjnego, czyli na etapie realizacji płatności, platforma PSP przeliczy cenę zakupu na bitcoiny. Po akceptacji podanej kwoty nastąpi przekierowanie do portfela bitcoin i sfinalizowanie transakcji. Przez cały ten czas klient będzie przebywał na platformie PSP.

LOT nie rozlicza się w bitcoinach, a w walucie zgodnej z wybranym rynkiem sprzedaży (np. złotówkach w Polsce i euro w krajach stosujących tę walutę). PSP odpowiada za przeliczenie i rozliczenie transakcji z LOT-em.


Tagi
lot bitcoin

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
camilio 2015-08-10 05:33   
camilio - Profil camilio
Jak pisze Puls Biznesu LOT znalazł poważnego inwestora. Twórca Wizz Indigo Partners jest gotowy wydać setki milionów złotych. Fundusz chce zainwestować w LOT i sfinansować rozwój spółki. Jeśli minister skarbu podpisze list intencyjny, zaczną się negocjacje ostatecznej umowy inwestycyjnej. Jej przedmiotem nie będzie sprzedaż akcji, lecz podniesienie kapitału. Indigo jest gotowy zainwestować w LOT w różnej formie, nawet kilkaset milionów złotych. Doradcą przy tym procesie jest Rotschild.
mietek 2015-08-07 09:55   
mietek - Profil mietek
Dobrze, że te bitcoiny będzie rozliczać PSP, a nie LOT. Wtedy całe ryzyko bierze na siebie PSP. Prędzej czy później bańka bitcoinów pęknie i ludzie będą płakać.
edeq 2015-08-06 22:58   
edeq - Profil edeq
przychodu z tego nie będzie, ale marketingowo niezły ruch
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy