×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


1,7 proc. wzrostu w Wiedniu


W Wiedniu w czerwcu br. odprawiono 2,17 mln podróżnych. Ruch pasażerski wzrósł zatem o 1,7 proc. w stosunku do szóstego miesiąca 2014 r. Dobrze radzą sobie także dwa inne lotniska należącego do Flughafen Wien AG: w Koszycach ilość odprawionych wzrosła o 15,7 proc., a na Malcie o 3 proc.


W stolicy Austrii najszybciej ilość pasażerów przyrastała na trasach do Ameryki Północnej (+23,2 proc.). Następnie znalazły się połączenia bliskowschodnie (+10,3 proc.), na Daleki Wschód (+6,6 proc.) i do Europy Zachodniej (+0,7 proc.).

W dalszym ciągu utrzymuje się spadkowa tendencja na połączeniach wschodnioeuropejskich: w czerwcu br. odprawiono na nich o 2,3 proc. osób mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Ze względu na niestabilną sytuację w Tunezji i innych krajach Afryki Północnej, to na trasach na ten kontynent ilość podróżnych spadła najbardziej - bo aż o 13,4 proc.

Ilość wykonanych operacji lotniczych w czerwcu br. wyniosła niecałe 20,7 tys. (-0,8 proc.). Wzrosła za to o 5 proc. średnia maksymalna masa startowa (MTOW).

W szóstym miesiącu br. na lotnisku w Wiedniu odprawiono ponad 21 tys. ton frachtu lotniczego i poczty.

Dwa inne lotniska z grupy Flugafen Wien AG również notują wzrosty. Na Malcie odprawiono ponad 331 tys. podróżnych (+3 proc.). Z kolei w słowackich Koszycach z lotniska skorzystało 47,5 tys. osób (+15,7 proc.).gość_4adc6 - Profil
gość_4adc6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie