×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przetarg na dokończenie projektu BER


Spółka Flughafen Berlin Brandenburg szykuje się do przeprowadzenia przetargu na prace projektowe po połowie tego roku, które mają doprowadzić do ukończenia budowy nowego lotniska w stolicy Niemiec.


Obecnie nad przeprojektowaniem niektórych systemów lotniska w Berlinie pracują spółki Schussler Plan, b.i.g., Arcadis i Obermeyer. Prace te obejmują m.in. ukończenie systemów oddymiania w terminalu lotniska im. Willy'ego Brandta oraz uzupełnienie dokumentacji związanej z pozwoleniem na budowę. Kontrakt zakończy się w lipcu br. 

Lotnisko już szykuje się do kolejnego przetargu. Zakres prac będzie jednak znacznie mniejszy i ma doprowadzić do ukończenia projektu oraz uzupełnienia dokumentacji, co ma pozwolić na uruchomienie nowego portu lotniczego. 

Jak podkreśla spółka FBB w komunikacie prasowym, rygorystyczne standardy dokumentacji są niezbędne, by lotnisko otrzymało pozwolenie na użytkowanie. W tej chwili dokumentacja związana z budową BER liczy już 2,5 mln pojedynczych dokumentów. 

Kolejny przetarg obejmie przede wszystkim uzupełnienie dokumentów niezbędnych do uzyskania piątego i szóstego rozszerzenia pozwolenia na budowę. To oznacza przede wszystkim zmiany w systemie oddymiania oraz kilku innych systemach w terminalu. 

Jak przekonuje FBB, dzięki podzieleniu zadań projektowych na kilka mniejszych przetargów, budowa BER zostanie ukończona szybciej niż miałoby to miejsce, gdyby cały kontrakt trafił do jednej firmy. 

Lotnisko im. Willy'ego Brandta w Berlinie (dawniej lotnisko Berlin-Brandenburg) miało ruszyć już w 2011 r. Datę tę początkowo przesunięto na czerwiec 2012 r. Niecały miesiąc przed otwarciem okazało się, że inspektorzy budowlani znaleźli wiele błędów, które uniemożliwiły uruchomienie portu lotniczego. Datę otwarcia kilkukrotnie przekładano, a obecnie nie jest ona zdefiniowana. Lotnisko ruszy najprawdopodobniej dopiero w 2017 r. gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie