×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hamburg Airways bez certyfikatu, Enter Air zainteresowany


Niemieckie linie Hamburg Airways, obsługujące przede wszystkim loty czarterowe, straciły certyfikat operatora lotniczego. Przewoźnik wciąż szuka inwestorów, którzy pozwolą wznowić działalność. Jak dowiedział się nieoficjalnie Pasazer.com, wśród zainteresowanych jest Enter Air.


Hamburg Airways tymczasowo zawiesiły działalność i straciły certyfikat operatora lotniczego (AOC) już 20 grudnia. Ostatni lot odbył się 19 grudnia z Moskwy. Korzystający z czterech samolotów airbus A320 przewoźnik twierdzi jednak, że to nie koniec spółki.

Sytuacja finansowa linii jest jednak na tyle zła, że jedyną szansą na wznowienie działalności jest pozyskanie inwestora. Jak podaje portal aerotelegraph.com, ostatnie opublikowane wyniki finansowe spółki za 10 miesięcy 2012 r. mówiły o stracie niemal 11 mln euro, ale od tego czasu nie nastąpiła raczej poprawa. 

Jak nieoficjalnie dowiedział się Pasazer.com, wśród zainteresowanych zakupem niemieckiego przewoźnika czarterowego może być Enter Air. 

Polska linia czarterowa, jak ustaliliśmy nieoficjalnie, była już wcześniej zainteresowana inwestycją w zagraniczną spółkę. W 2011 r. przewoźnik przegrał przetarg na zakup francuskiej linii XL Airways France oraz jej niemieckiej spółki-córki XL Germany. Francuską firmę w 2012 r. zakupiła należąca do szwajcarsko-amerykańskiej grupy inwestorów firma X-Air Aviation, niemiecki oddział pod koniec 2012 r. upadł. gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie