×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amsterdam: 55 mln pasażerów w 2014 r.


W minionym roku z lotniska Amsterdam Schiphol skorzystała rekordowa liczba 55 mln pasażerów. Jest to wynik o 4,5 proc. większy niż w roku 2013.

Pozostałe holenderskie regionalne porty wchodzące w skład Schiphol Group również zanotowały wzrosty. Największy, 16-proc. wzrost obsłużonych pasażerów za 2014 rok zanotowało lotnisko w Eindhoven. Lotnisko w Amsterdamie w 2014 roku oferowało rekordową liczbę kierunków tj. 317 (łącznie z kierunkami cargo).

Lotnisko w Amsterdamie oferowało w minionym roku 297 kierunków pasażerskich. Wykonano łącznie niemal 440 tys. operacji lotniczych. Odprawiono także 1,6 mln ton ładunków cargo, co stanowiło wzrost o 6,5 proc. rok do roku. 

W Eindhoven odprawiono 3,9 mln pasażerów przy niecałych 29 tys. operacji lotniczych na 76 kierunkach. 

Trzecie z lotnisk wchodzących w skład grupy, Rotterdam, obsłużyło 1,7 mln pasażerów (wzrost o 6,1 proc.) przy ponad 21 tys. operacji i 40 kierunkach.

W rozpoczynającym się roku przewidywane  dalsze wzrosty liczby przewiezionych pasażerów oraz ładunków cargo. gość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie