×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fraport będzie zarządzać 14 lotniskami w Grecji


Spółka Fraport AG wraz z partnerem Copelouzos Group wygrała przetarg na zarządzanie 14 greckimi lotniskami. Za 40-letnią koncesję spółki zapłacą łącznie 1,2 mld euro.Do tej pory greckie lotniska były zarządzane przez państwo. Fundusz Rozwoju Zasobów Republiki Greckiej zadecydował jednak o rozpisaniu przetargu na 40-letnie koncesje. 

Postępowanie dotyczyło łącznie 14 lotnisk: Aktio, Chania (Kreta), Kavala, Kefalonia, Kerkyra (Korfu), Kos, Mitilini, Mykonos, Rodos, Samos, Santorini, Skiathos, Saloniki i Zakynthos. W ubiegłym roku wszystkie te lotniska łącznie obsłużyły 19,1 mln podróżnych. 11 z nich znajduje się na wyspach, a trzy (Saloniki, Aktio i Kavala) - na stałym lądzie. Większość z nich jest bardzo ważnymi bramami do Grecji dla międzynarodowych turystów. 

Turystyka w tej chwili zapewnia ok. 18 proc. greckiego PKB, a w pierwszej połowie tego roku liczba gości z zagranicy wzrosła o 17 proc. W całym ubiegłym roku do Grecji przyjechało 18 mln turystów, którzy przynieśli korzyść dla gospodarki wycenianą na 16 mld dolarów. 

Umowa koncesyjna zostanie podpisana jesienią przyszłego roku. Konsorcjum Fraport/Copelouzos Group będzie zarządzało lotniskami do 2055 r. W ramach umowy będzie musiało dbać o utrzymanie lotnisk, ich działalność, finanse, rozwój oraz rozbudowę. 

- Modernizacja lotnisk pozwoli nam na rozwój greckiego sektora turystycznego poprzez zapewnienie solidnego i bezpiecznego transportu. To wzmocni konkurencyjność regionalnych i krajowej gospodarki i stworzy nowe miejsca pracy - zapewnił cytowany w komunikacie prasowym Dimitris Copelouzos, prezes i założyciel Copelouzos Group. gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie