×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair musi oddać 320 tys. euro dopłat


Linie Ryanair zostały zobowiązane do oddania 320 tys. euro (ok. 1,34 mln złotych) dopłaty państwowej jaką otrzymały od firmy Flugplatz Altenburg-Nobitz GmbH zarządzającej lotniskiem w Altenburgu.


W wyroku Komisja Europejska stwierdziła, że umowy handlowe i za usługi lotniskowe, w momencie ich podpisania, nie gwarantowały w żaden sposób zwiększenia przychodów lotniska, a generowały kolejne koszty dla portu lotniczego. W okresie 1 maja 2013 - 31 marca 2011 Ryanair był jedynym przewoźnikiem na lotnisku. Jednak nigdy nie przewiózł 150 tys. pasażerów rocznie,  a to właśnie zagwarantował w umowie z lotniskiem.


- Zawarta umowa z irlandzkim przewoźnikiem gwarantowała stratę lotniska. Dlatego finansowa pomoc państwa udzielona Ryanairowi była niezgodna z zasadami Unii Europejskiej - możemy przeczytać w oświadczeniu Komisji Europejskiej.

Irlandzka linia została zobligowana do zwrotu tych środków do niemieckiego rządu w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Przewoźnik napisał w oświadczeniu, że kwestionuje orzeczenie KE i polecił swoim prawnikom złożenie odwołania od tej decyzji.

Fot. Piotr Bożyk


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie