Ryanair spełnia marzenia dzieci

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
28 października 2014 14:17
11 komentarzy
W poniedziałek (27.10) dzieci z trzech gdańskich szkół podstawowych wzięły udział w wyjątkowym locie widokowym nad Pomorzem. To nagroda w konkursie zorganizowanym przez Ryanair, w którym uczniowie mieli przygotować prace plastyczne pt. "Marzenia uskrzydlają".
Reklama

Ponad setka uczniów miała również możliwość obejrzenia lotniska - po kontroli bezpieczeństwa dzieci mogły zobaczyć wnętrze terminala i wysłuchać kilku ciekawostek na temat funkcjonowania portu lotniczego.
Wycieczka udała się następnie do części lotniska niedostępnej dla zwykłych pasażerów - w bagażowni mogliśmy zobaczyć, jak sortuje się walizki, które trafiają potem do odpowiednich samolotów.Z wizytą udaliśmy się również do lotniskowej straży pożarnej, gdzie dzieci mogły obejrzeć wozy strażackie, a także zwiedzić samolot, który służy strażakom do ćwiczeń.W hali odlotów dzieci zaprezentowały swoje zwycięskie prace konkursowe.Każdy uczeń otrzymał z rąk prezydenta miasta Gdańska, Pawła Adamowicza, upominki: modele samolotów Ryanaira, pluszowe zabawki sprezentowane przez lotnisko w Gdańsku oraz pamiątki dostarczone przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.Prezydent odprowadził następnie dzieci do samolotu. Boeing 737-800 należący do linii lotniczych Ryanair już czekał na małych pasażerów.Po dość sprawnym zajęciu miejsc byliśmy już gotowi do startu. Gdy tylko samolot oderwał się od pasa startowego, na pokładzie dało się usłyszeć falę radości i zachwytu.


Dla wielu dzieci i opiekunów był to pierwszy lot w życiu. Pani Dorota Krawczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku powiedziała: - Dla nas to jest niesamowite, że nagrodą w konkursie jest lot samolotem. Wydawało się nam to nierealne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Z całą pewnością będę latać z Ryanairem jeszcze częściej, ponieważ mam rodzinę w Irlandii.Po starcie z gdańskiego lotniska zaczęliśmy krążyć nad Zatoką Gdańskiem, po drodze podziwiając Trójmiasto oraz Mierzeję Helską. Jak poinformował nas pilot, lecieliśmy na wysokości ok. 1 km z prędkością nieco ponad 300 km/h. Podczas rejsu personel pokładowy umilił czas pasażerom poczęstunkiem.Po około 40 minutach lotu z powrotem wylądowaliśmy na lotnisku w Gdańsku.- Mamy dzisiaj specjalną okazję i specjalnych gości, którzy są naszymi pierwszymi pasażerami, lecącymi naszym pierwszym samolotem, który będzie stacjonował w bazie Ryanaira w Gdańsku. Dziękujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie Ryanaira, którego partnerami są również Gdańsk Lech Walesa Airport i Urząd Miejski w Gdańsku - podsumowała ten wyjątkowy rejs Klaudia Kałążna z Ryanair.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a77e7 2014-11-03 21:22   
gość_a77e7 - Profil gość_a77e7
Brawo pablakiss
gość_5dbf3 2014-11-03 19:35   
gość_5dbf3 - Profil gość_5dbf3
Pablakis gdybys wiedzial/wiedziala ze oba ugupowania sa tej samej prowieniencji to bys tu nie mieszal polityki.Coz media ogolnodostepne dobrze sie sprawdzaja i napuszczaja jednych na drugich a to farsa.
lotblokujetkwkrk3xw 2014-11-03 17:28   
lotblokujetkwkrk3xw - Profil lotblokujetkwkrk3xw
Ja pier**le, czy nawet przy takiej okazji, muszą się znaleźć pseudośmieszki, którym się wydaje, że są zabawni? Brakuje jeszcze tylko, żebyście zapytali, czy kazano im zapłacić za przekąski i oferowano zdrapki. Dzieciaki miały frajdę - reszta się nie liczy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama