×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy wrzesień w Berlinie


Berlińskie lotniska obsłużyły we wrześniu niemal 2,7 mln pasażerów. To o 5,7 proc. więcej niż rok temu i najwięcej w ciągu miesiąca w historii. 26 września był najbardziej ruchliwym dniem w historii berlińskiego lotnictwa.


W ciągu rekordowej doby, w piątek 26 września, lotniska Tegel i Schoenefeld łącznie obsłużyły 107,5 tys. podróżnych. 

We wrześniu z lotniska Tegel skorzystały niemal 2 mln podróżnych (wzrost o 4,8 proc. rok do roku), a z Schoenefeld niemal 690 tys. (wzrost o 8,6 proc.). Liczba operacji lotniczych na obydwu lotniskach wzrosła o 3,2 proc. i wyniosła odpowiednio 16,6 tys. i 6,3 tys. 


W okresie od stycznia do września berlińskie lotniska odprawiły ponad 21 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 6,1 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2013 r. Z tego 15,6 mln podróżnych obsłużyło lotnisko Tegel (+5,7 proc.), a 5,4 mln Schoenefeld (+7,5 proc.). 

Berlińskie lotniska we wrześniu zanotowały również wzrost ruchu cargo o 13,6 proc. Łącznie odprawiły one 3,8 tys. ton frachtu. 

fot. Dominik Sipinskigość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie