×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 11-proc. wzrost IAG we wrześniu


International Airlines Group, koncern zrzeszający British Airways, Iberię i Vuelinga, we wrześniu zanotował wzrost liczby pasażerów o 11 proc. rok do roku. Liczba pasażerów Vuelinga wzrosła aż o 26 proc.


Jak wynika z miesięcznych statystyk koncernu IAG, we wrześniu grupa przewiozła niemal 7,5 mln podróżnych. Najwięcej z nich (3,7 mln) podróżowało na trasach europejskich. Największy wzrost odnotowano jednak na połączeniach do i z rejonu Azji i Pacyfiku (13,7 proc. do poziomu 166 tys.). 

Wielkość przewozów liczona w pasażerokilometrach (RPK) wzrosła o 8,5 proc., a oferowanie o 8,4 proc. Średnie wypełnienie we wrześniu wyniosło 84,5 proc. i było o 0,1 pkt proc. lepsze niż rok temu. O 6 proc. spadł rok do roku ruch cargo. 


We wrześniu w ramach koncernu IAG najwięcej pasażerów przewiozły British Airways (12,4 mln, wzrost o 6,1 proc. rok do roku), potem Iberia (4 mln, 7,4 proc.) i Vueling (2,4 mln, 26 proc.). 

Do tej pory w 2014 r. koncern IAG przewiózł 58,9 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 16,8 proc. Po korekcie związanej z doliczeniem danych Vuelinga za początek 2013 r. (spółka dopiero w kwietniu 2013 r. została wcielona do IAG) wzrost wynosi 8,6 proc. Całoroczne średnie wypełnienie wynosi 80,7 proc.

Najlepsze wypełnienie koncern notuje na trasach do Ameryki Północnej (83 proc. w okresie styczeń-wrzesień), a najgorsze na połączeniach krajowych w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii (77,3 proc.). 

IAG jest spółką notowaną na londyńskiej giełdzie LSE. Kurs akcji na zamknięciu piątkowej sesji wyniósł 365,2 funta za jeden papier i był o 9,2 proc. niższy od kursu otwarcia w 2014 r. 

fot. Dominik Sipinski


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie