Chiński fundusz myśli o kupnie Avolonu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 sierpnia 2014 17:21
Chiński narodowy fundusz China Investment Corp (CIC) prowadzi negocjacje dotyczące zakupu firmy leasingowej Avolon - donosi Reuters powołując się na własne źródła.
Reklama

Wartość transakcji według agencji miałaby wynieść od 4 do 5 mld dolarów. Za tę kwotę CIC kupi nie tylko spółkę Avolon wraz ze wszystkimi aktywami, ale ureguluje także jej zobowiązania.

CIC złożył ofertę razem z Aviation Industry Corporation of China, państwowym koncernem zajmującym się lotnictwem i obronnością. Negocjacje nad przejęciem trwają już od kilku miesięcy, ale przed ich zakończeniem upłynie jeszcze dużo czasu.Według informatorów Reutersa Avolon może być w tej chwili warty (razem z posiadanymi samolotami) ok. 2,5 mld dolarów. Kolejne 1,5-2,5 mld dolarów to zobowiązania zarejestrowanej w Dublinie spółki. Avolon jest obecnie w trakcie przygotowań do wejścia na jedną z giełd w Stanach Zjednoczonych poprzez pierwotną ofertę publiczną (IPO). Spółka złożyła dokumenty do odpowiednich urzędów w Stanach Zjednoczonych już na początku czerwca.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Avolonu, spółka dysponuje obecnie 118 samolotami różnych wielkości - od embraerów 190 po boeingi 777. We flocie lessora dominują airbusy A320 oraz boeing 737-800. Spółka oczekuje na dostawę kolejnych 94 maszyn, w tym m.in. boeingów 737MAX oraz 787-9 oraz airbusów A330neo.

Wśród klientów spółki są m.in. KLM, airberlin, Air France, Wizz Air, Aerofłot, American Airlines, Eithad, Aeromexico, TAM, Copa Airlines, Avianca, Virgin Australia i inne linie.

fot. Airbus Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama