×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chiński fundusz myśli o kupnie Avolonu


Chiński narodowy fundusz China Investment Corp (CIC) prowadzi negocjacje dotyczące zakupu firmy leasingowej Avolon - donosi Reuters powołując się na własne źródła.


Wartość transakcji według agencji miałaby wynieść od 4 do 5 mld dolarów. Za tę kwotę CIC kupi nie tylko spółkę Avolon wraz ze wszystkimi aktywami, ale ureguluje także jej zobowiązania. 

CIC złożył ofertę razem z Aviation Industry Corporation of China, państwowym koncernem zajmującym się lotnictwem i obronnością. Negocjacje nad przejęciem trwają już od kilku miesięcy, ale przed ich zakończeniem upłynie jeszcze dużo czasu. Według informatorów Reutersa Avolon może być w tej chwili warty (razem z posiadanymi samolotami) ok. 2,5 mld dolarów. Kolejne 1,5-2,5 mld dolarów to zobowiązania zarejestrowanej w Dublinie spółki. Avolon jest obecnie w trakcie przygotowań do wejścia na jedną z giełd w Stanach Zjednoczonych poprzez pierwotną ofertę publiczną (IPO). Spółka złożyła dokumenty do odpowiednich urzędów w Stanach Zjednoczonych już na początku czerwca. 

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Avolonu, spółka dysponuje obecnie 118 samolotami różnych wielkości - od embraerów 190 po boeingi 777. We flocie lessora dominują airbusy A320 oraz boeing 737-800. Spółka oczekuje na dostawę kolejnych 94 maszyn, w tym m.in. boeingów 737MAX oraz 787-9 oraz airbusów A330neo

Wśród klientów spółki są m.in. KLM, airberlin, Air France, Wizz Air, Aerofłot, American Airlines, Eithad, Aeromexico, TAM, Copa Airlines, Avianca, Virgin Australia i inne linie. 

fot. Airbus Mediagość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie