Ryanair: Plany z polskich lotnisk

Jarosław Wiedzm - Profil Jarosław Wiedzm
18 czerwca 2014 08:04
24 komentarzy
Przegląd prasy:
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Gazeta Wyborcza", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_18aa9 2014-06-22 17:35   
gosc_18aa9 - Profil gosc_18aa9
Zamiast remontowac infrastrukture kolejowa, nalezalo ja zbudowac od nowa tworzac nowy kregoslup komunikacyjny kraju w postaci trzech linii magistralnych: 1/ Linia Y laczaca Warszawe z Lodzia i Poznaniem/Wroclawiem wydluzona w przyszlosci z Poznania do Berlina oraz Wroclawia do Pragi oraz z Warszawy do Bialegostoku i Wilna; 2/ Wydluzyc CMK od Jaktorowa na pln do Gdanska z trzema odnogami: a/do Torunia/Bydgoszczy i ew Szczecina; b/do Olsztyna; c/do Elblaga i Kaliningradu; 3/Poludniowa Magistrala Kolejowa (PMK) od granicy polsko-ukrainskiej przez Rzeszow, Tarnow, Krakow, Katowice, Opole, Wroclaw i z odnogami do Drezna i Berlina. Na skrzyzowaniach Y z CMK (czyli miedzy Warszawa a Lodzia) oraz CMK z PMK (czyli miedzy Krakowem i Katowicami) zbudowac dwa duze lotniska (zastepujace te istniejace w WAW/LCJ/KRK/KTW) i pelniace role waznych wezlow multimodalnych i konkurujacych z lotniskami w BER, VIE, PRG, BUD do roli najwazniejszych lotnisk w Europie Srodkowo-Wschodniej. Moznaby pozostawic regionalne lotniska we WRO, SZZ, GDN, RZE, o ile nie generowalyby strat i nie okazaly sie niepotrzebne dzieki nowopowstalym polaczeniom szybkiej kolei.
robert7 2014-06-21 13:48   
robert7 - Profil robert7
Problemem polskich lotnisk jest zapaść PKP. Zwłaszcza poza linią Gdańsk-południe. Naprawdę trzeba być chorym, że zestawić połączenie BBiała-Szczecin przez... Bydgoszcz i Gdynię! Kto wytrzyma te kilkanaście godzin! Na dodatek co 2 miesiące jest nowy rozkład a loty teraz kupować można na rok do przodu. Na szczęście rozwija się transport autobusowy. Szczecin-Berlin jeździ już co 30-60min od 02 do 21. Powroty od 08 do 02. Ceny od 1 zł.
krzysiekl 2014-06-20 15:49   
krzysiekl - Profil krzysiekl
kolej w Polsce przede wszystkim _połączeń_ kolejowych oraz stabilnego stanu infry (żeby nie pojawiały się ograniczenia rzędy 40 czy nawet 20km/h), w tym celu trzeba według mnie zreformować zarządcę infrastruktury oraz dotyczące go przepisy. Niestety wszyscy tylko mieszają przy przewoźnikach...a to nie tutaj jest największy problem.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama