Jak najtaniej polecieć Ryanairem?

7 kwietnia 2014 13:49
3 komentarze
Przegląd prasy:
Reklama
Powyższy materiał pochodzi z "Puls Biznesu", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_6f848 2014-04-09 13:23   
gosc_6f848 - Profil gosc_6f848
Wg mnie ten "profesor" i cała ta "sensacja" są finansowani właśnie przez Ryan Air po to by naciągnąć ludzi na kupowanie biletów na 10 dni przed odlotem, gdy niskie ceny biletów są już praktycznie nieosiągalne (poza ekstremalnie sporadycznymi wyprzedażami)
mirekk 2014-04-07 20:38   
mirekk - Profil mirekk
Wg mnie zupełnie nie prawda te 10 dni. Od dwóch tyg przed wylotem już praktycznie nie ma szans na jakieś tanie/promo bilety. Ryanair się zazwyczaj orientuje jakiś czas przed wylotem, że nie sprzedali tyle biletów ile trzeba na dany lot, i wtedy obniżają. I to ma zazwyczaj miejsce ok 4-6 tygodni przed wylotem. Na bardziej popularnych/biznesowych trasach najlepiej własnie kupować w tym okresie. Na mniej popularnych, warto poczekać do ok 2-4 tyg przed wylotem, bo jak nie sprzedali wystarczająco to dalej obniżą. Ale na mniej niż ok. 2 tyg przed wylotem nigdy się nie spotkałem z tanimi biletami. Trzeba przy tym zauważyć jak są robione promocje.. Właśnie na ok 1-2 miesiące w przód.
Podobnie to działa w easyJet, o czym nawet był program w BBC chyba - tylko że tam najtańsze są właśnie na początku sprzedaży i rosną im bliżej wylotu. I tu chyba monitorują sytuacje tygodniowo, adekwatnie ustalając ceny - albo zostawiają niskie bo się nie sprzedały, albo podwyższają z tygodnia na tydzień, jeśli jest już wymagane wypełnienie.
Powyższe jednak nie mają prawie żadnego przełożenia na ceny przed szczytem sezonu, tj np loty UK-PL od 20 grudnia do pierwszego weekendu po Nowym Roku. Wtedy ceny są super wysokie od początku sprzedaży, i dopiero na początku grudnia można znaleść przeceny, jak (ponownie) linie się zorientują że mimo że szczyt sezonu to nadal mają dużo wolnych miejsc. Sorry, że dużo tekstu ;)
gosc_2e956 2014-04-07 16:02   
gosc_2e956 - Profil gosc_2e956
Nie zawsze tak jest, ale w wielu przypadkach zauważyłem sytuacje, że ceny w Ryanair rosną a później spadają im bliżej wylotu, by następnie znowu wzrosnąć.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy