×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair zapłaci 50 tys. euro Polce
Ryanair zgodził się wypłacic 50 tys. euro odszkodowania 11-letniej Klaudii Adamczyk z Wrocławia. Dziewczynka w wyniku uderzenia bagażem, który wypadł z półki po lądowaniu, doznała złamania podstawy czaszki. 

Ugoda pomiędzy przewoźnikiem a przedstawicielem polskiej rodziny została zawarta przed sądem w Dublinie. Ryanair ma siedzibę w stolicy Irlandii. 

8-letnia wówczas Klaudia leciała razem ze swoją matką we wrześniu 2010 r. z Wrocławia do East Midlands w Wielkiej Brytanii. Po wylądowaniu jeden z pasażerów otworzył półkę bagażową. Jedna z walizek, która przemieściła się w trakcie lotu, wypadła i uderzyła dziewczynkę w głowę.

 

Prawnicy oskarżali Ryanaira o to, że personel pokładowy przewoźnika umieścił zbyt wiele bagaży w schowku. Według nich oznaczało to brak dopełnienia zasad troski i bezpieczeństwa w trakcie ładowania i rozładowywania schowków nad głowami pasażerów. Dodawali, że Ryanair nie zapewnił bezpieczeństwa w trakcie wychodzenia pasażerów z samolotu. 

Złamanie podstawy czaszki Klaudii Adamczyk zostało wykryte dopiero po kilku dniach, gdy jej matka zauważyła, że z ucha dziewczynki sączy się krew. W wyniku urazu Klaudia była unieruchomiona przez pół roku, a do dziś cierpi na bóle głowy. 

Po zawarciu ugody sprawa została zdjęta z wokandy sądu. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipinskigość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie