LOT, Twoje nowe linie lotnicze

31 lipca 2013 11:51
81 komentarzy
Reklama
Linie PLL LOT udostępniły swoją nową witrynę internetową "Twoje nowe linie lotnicze", gdzie zaprezentowały, jak zmieniają się dla nas, pasażerów.

Ze strony możemy dowiedzieć się m.in. o pracach nad nowym magazynem pokładowym, pysznej kawie Starbucks, której będziemy mogli napić się podczas rejsu czy możliwości zrobienia podniebnych zakupów, dla tych, którzy nie zdążyli skorzystać z oferty sklepów wolnocłowych na lotnisku.

- Słuchamy naszych pasażerów i wprowadzamy zmiany, których naprawdę oczekują – mówi Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT S.A. - Chciałbym, aby LOT był postrzegany jako linia przyjazna, nowoczesna i otwarta, dlatego zaoferujemy wiele usług dodatkowych. Dzięki nim podróż będzie jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza - dodaje.Przewoźnik przedstawił nowe usługi, jakie zostaną wprowadzone, by nasza podróż z LOT-em stała się jeszcze bardziej przyjemna:
  • Taxi&Fly (od 1 sierpnia) - Usługa pozwala w sposób wygodny i łatwy dotrzeć na lotnisko taksówką. Jest ona realizowana we współpracy z Sawa Taxi. Pasażer może ją zamówić na stronie Airkiosk.lot.com, gdzie po opłaceniu usługi dostaje unikalny kod do przekazania kierowcy. 
W odróżnieniu od korzystania z normalnych taksówek, Taxi&Fly gwarantuje pasażerom stałą cenę za przejazd z lotniska do domu/hotelu lub na lotnisko w ramach danej strefy, bez opłaty za pierwszy kilometr oraz dodatkowych opłat postojowych. Przy zamówieniu usługi dowozu na lotnisko, pasażer otrzymuje sms’em informację o przyjeździe taksówki oraz typie samochodu. Usługa na dzień dzisiejszy dostępna jest tylko w Warszawie, planujemy jednak jej rozwój w innych miastach w kraju.
  • Limo Service (od 1 sierpnia) - Pasażer po dokonaniu zakupu biletu może dodatkowo na stornie Airkiosk.lot.com dokupić przejazd limuzyną na trasie gate-samolot lub samolot-gate. Po dokonaniu płatności pasażer otrzymuje voucher na realizację usługi, który jest imienny i ważny na dany rejs. Usługa jest dostępna na lotnisku Chopina w Warszawie z wyłączeniem rejsów atlantyckich.
  • PreOrder (od 1 sierpnia) - Usługa umożliwia w sposób wygodny dokonanie zakupów towarów Duty Free w nowej formule pre-order. Pasażer po wpisaniu swoich danych z biletu na stronie Airkiosk.lot.com może wybrać produkty z oferty pokładowej LOT nie później niż 5 dni przed rejsem i odebrać zakupy w samolocie. Nasza oferta została przygotowana w podziale na rejsy unijne i poza unijnie oraz jest dostępna tylko dla rejsów wylotowych z Warszawy.
  • System PlusGrade (od 1 września) - System w łatwy i przyjazny sposób daje klientowi możliwość upgrade’u swojego biletu 
do wyższej klasy tj. z ekonomicznej do biznesowej (na rejsach short haul) oraz 
z ekonomicznej do Premium (na rejsach long haul). System działa na zasadzie aukcji – pasażer, który zaproponuje najwyższą cenę wygrywa możliwość zmiany klasy biletu. Cały proces licytowania jest bardzo prosty. Pasażer proponuje swoją cenę za upgrade, 
a następnie dostaje odpowiedź, czy kwota została zaakceptowana. Jeżeli sugerowana cena jest za niska, pasażer jest informowany o oferowanej cenie. Jeżeli pasażer zgodzi się 
na warunki to dostaje email z potwierdzeniem nowych warunków podróży, w przeciwnym razie utrzymuje swoją oryginalną rezerwację. Usługa jest dostępna dla pasażerów 
w momencie dokonywania rezerwacji, na stronie internetowej www.lot.com oraz poprzez email.

  • Meet and Greet (od 1 sierpnia) - Usługa zapewnia pasażerom większy komfort przy odprawie na lotnisku w Warszawie. 
W ramach Meet and Greet do pasażera dedykowany jest pracownik, który pomaga mu szybko i sprawnie poruszać się po lotnisku (pomoc w noszeniu bagaży) oraz asystuje pasażerowi w drodze do gate’u. Meet and Greet oferuje również priorytetowy check-in dla klasy biznes oraz priorytetowy boarding. Cena wynosi 120 zł dla jednego pasażera, 200 zł dla rodziny (max 2 dorosłych + dzieci do 15 roku życia) oraz 230 zł dla grupy (do 5 osób, każda dodatkowa osoba +75 zł)
  • Mobilna wersja strony lot.com oraz LOT Mobile App (od 1 września) - Mobilna strona lot.com, która znajduje się pod adresem m.lot.com oraz aplikacja LOT Mobile App zostały stworzone z myślą o pasażerach, którzy korzystają z nowoczesnych technologii. Strona oraz aplikacja zostały stworzone według nowoczesnego projektu graficznego 
i z zastosowaniem nowoczesnych technologii zapewniających szybkość ich działania. LOT nie otwiera mobilnej wersji strony wcześniej niż inne duże linie, ale jest pierwszy 
w zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania, czyli pełnej technologii Cloud Computing w tak dużej skali. LOT udostępnia swoją ofertę według zasady Anytime, anywhere - informacje o ofertach specjalnych LOTu są dostępne zawsze i wszędzie, przez komórkę bądź inne urządzenie mobilne. Klient będzie miał możliwość w każdej chwili i z każdego miejsca kupić bilet i odprawić się oraz uzyskać informacje na temat ofert specjalnych LOTu.

Fot. Piotr Bożyk

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_7b9c2 2013-08-06 06:58   
gosc_7b9c2 - Profil gosc_7b9c2
Trzeba mieć nadzieję, że wkrótce Lufthansa i pozostali konkurenci LOTu również zrezygnują z bezpłatnego cateringu.
pcharasz 2013-08-05 23:58   
pcharasz - Profil pcharasz
gosc_5ba89, wg. ich strony akceptują nie tylko karty kredytowe ale też płatności gotówką w Szwedzkich, Duńskich i Norweskich Koronach, Euro, Funtach Brytyjskich i Dolarach Amerykańskich.
zobacz link
hariko 2013-08-05 23:28   
hariko - Profil hariko
@ spooks , czyli wyglada to bardzo biednie:( prawde mowiac, nie wiem dokad zmierza LOT???bylismy kiedys nagradzani za najpelszy serwis, teraz pewnie jeden z najgorszych...zycie jak widac dosc przewrotne jest....zwlaszcza, ze wiele sposrod linii lotniczych stanelo na nogi a my padamy....
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy