×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolej do Goleniowa już otwartaLotnisko w szczecińskim Goleniowie zyskuje połączenie kolejowe ze Szczecinem i Kołobrzegiem. Kilkanaście dni temu zakończono budowę przystanku kolejowego, a dziś (29.05) nastąpiło oficjalne otwarcie połączenia kolejowego.Szczecin będzie czwartym po Warszawie, Krakowie i Lublinie lotniskiem z połączeniem kolejowym.

Ze szczecińskiego Dworca Głównego pociąg dojedzie na lotnisko w 40 minut. Cena biletu to 11,80 zł. Z Kołobrzegu dojazd zajmie 90 minut. Linię obsługiwać będą nowe, spalinowe, klimatyzowane szynobusy kupione przez Urząd Marszałkowski.


Pociągi, które zaczną kursować 9 czerwca będą wyruszać z Dworca Głównego w Szczecinie na lotnisko o 6.40 i 10.48. Od 20 czerwca będzie także pociąg o godzinie 20.10. Kolejne trzy pociągi zostaną uruchomione 2 września. Przyjazdy pociągów są dopasowane do rozkładu lotów. Władze lotniska obiecują także, że w niedalekiej przyszłości w terminalu stanie także automat do zakupu biletów.


- Godziny przyjazdów do portu lotniczego uwzględniają siatkę naszych połączeń. Bezpośredni dojazd pociągiem pod terminal to nie tylko wygodne rozwiązanie dla naszych pasażerów. To także poważny atut w rozmowach z liniami lotniczymi na temat rozbudowy siatki połączeń. Połączenie lotniska z miastem koleją to nasz znaczący atut - powiedział Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Inwestycja jest elementem modernizacji linii kolejowej 402 Goleniów - Kołobrzeg. W pobliżu stacji Mosty zbudowano trzy rozjazdy, by umożliwić dojazd na lotnisko od strony Szczecina i Kołobrzegu. Koszt modernizacji linii między Szczecinem i Kołobrzegiem to 55 mln zł. Budowa łącznika na lotnisko kosztowała ponad 16 mln zł.

Fot. Szczecin Airportgość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie