Lotnisko Puerto Princesa (PPS)

Lotnisko  Lotnisko Puerto Princesa (PPS)

Port lotniczy Puerto Princesa Arpt znajduje się w Filipiny i posługuje się kodem PPS. Poniżej znajduje się również mapa okolic lotniska, ułatwiająca dojazd do portu lotniczego, lista połączeń dostępnych z Puerto Princesa Arpt a także opinie o lotnisku napisane przez naszych polskich pasażerów.

Zarezerwuj hotel w Puerto Princesa (PPS)

Zarezerwuj hotel w mieście Puerto Princesa (PPS)

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Puerto Princesa

Zarezerwuj auto w Puerto Princesa (PPS)

Opinie o lotnisku Puerto Princesa

ortler 23/03/2018 09:27   
8 Zalety: Niezbyt wielki, ale dobrze zorganizowany port lotniczy w głównym mieście egzotycznej wyspy. Budynek terminala posiada wielkość i przepustowość wystarczającą dla istniejącego ruchu - nie odczuwa się tutaj tłoku. Wnętrze terminala nie charakteryzuje się wystawnością ani nadmiarem bogactwa, jest jednak schludne i estetycznie zaprojektowane. Ubikacje lotniskowe przyzwoite, spełniające europejskie wymogi. Check in oraz wydawanie bagażu wykonywane są szybko i sprawnie. Mimo, iż wyspa jest dość egzotyczna, bez problemu można porozumieć się po angielsku. Wszyscy pracownicy, łącznie ze służbami mundurowymi są grzeczni i uprzejmi w stosunku do europejskich turystów.

Wady: 1. Miasto posiada szczątkową komunikację publiczną - dojazd z lotniska do miasta i vice versa nie jest przez nią obsługiwany. Zapewniają go taksówki oraz touck-touck'i, tj. trójkołowce (ang. "tricycle") składające się motocykla z doczepioną obok budą z siedzeniem dla 2 osób, powszechnie używane w transporcie na wyspie. 2. Wejściu do budynku terminala możliwe jest jedynie dla posiadaczy biletów lotniczych. Wyjątkiem jest dostęp do kantoru wymiany pieniędzy. Już przy bramie wejściowej obowiązuje kontrola, niezależnie od radiologicznej kontroli osób i bagażu wewnątrz budynku. Sporo umundurowanych służb ochrony oraz żołnierzy z bronią, zarówno w samym budynku, jak i prze jego wejściem. Nie jest to jednak nadgorliwość władz lotniska, lecz raczej wyraz troski o bezpieczeństwo, gdyż Filipiny zagrożone są terroryzmem ze strony grup islamskich zamieszkujących wyspę Mindanao.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy