Lotnisko Glasgow Prestwick (PIK)

Lotnisko położone jest około 50 km na południowy-zachód od centrum Glasgow.

Zarezerwuj hotel w Glasgow Prestwick (PIK)

Zarezerwuj hotel w mieście Glasgow Prestwick (PIK)

Jak dojechać na lotnisko Glasgow Prestwick (PIK)

Samochodem:
Lotnisko położone jest przy drodze M77. Mapy znajdują się tutaj: (mapa 1) (mapa 2). Glasgow Prestwick posiada dwa parkingi krótkoterminowe z łatwym dostępem do terminalu, 1 parking dłuższego postoju oraz 2 parking długoterminowy z bezpłatnym dojazdem autobusowym do terminalu. Poza parkingami nie ma możliwości zatrzymania samochodu w innym miejscu. Bezpłatnie można zatrzymać się do 10 minut na parkingu 1 i 2.

Kolej/Metro:
Lotnisko posiada własną stację kolejową, znajdującą się w odległości 80 metrów od stanowisk odprawy, do której z lotniska prowadzi specjalne przejście. Pociągi do dworca Glasgow Central kursują co 30 minut (w niedziele co godzinę). Podróż trwa 44 minuty. Pasażerom Wizz Air przysługuje bezpłatny bilet kolejowy w obie strony na trasie pomiędzy dowolnym szkockim miastem a lotniskiem. Pasażerom Ryanair przysługuje 50% żniżka na dowolnej trasie z lotniska.

Autobusem:
Stagecoach Western obsługuje linię X77 express bus pomiędzy lotniskiem a dworcem autobusowym Glasgow Buchanan w godzinach 06:30 - 22:20. Przystanki znajdują się przed budynkiem terminalu. Podróż trwa 50 minut. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Linia X99/X100 express bus kursuje pomiędzy Edynburgiem, Glasgow a lotniskiem w czasie gdy nie kursuje transport publiczny. Dalsze informacje dotyczące linii autobusowej X99/X100 tutaj

Taxi:
Taksówkę można zamówić od razu przed budynkiem lotniska, możliwość zamówienia taksówki z wyprzedzeniem przez Ayr Black Taxis. Dalsze informacje można znaleźć tutaj.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Glasgow Prestwick

Zarezerwuj auto w Glasgow Prestwick (PIK)

Opinie o lotnisku Glasgow Prestwick

arturro 09/01/2011 15:38   
8 Zalety: Latałem z niego wielokrotnie.Bardzo dobry dojazd,samochodem, pociagiem i autobusem spory parking.Sporo check-inów, szybka odprawa, miła obsługa, w szczególności na kontroli bezpieczenstwa.

Wady: Troche mala sala odlotów, coraz słabsza siatka połączeń z Polską-Ryanair uciekł do Edynburga, a Wizz ograniczył siatke z 4 do 2 polaczen.
Paulina Wójcicka 15/11/2010 22:55   
7 Zalety: Jak na lotnisko tanich linii jest tani i łatwy dostęp z centrum Glasgow.

Wady: Brak zastrzeżeń.
migajos 18/02/2010 22:51   
7 Zalety: Przyjemne małe lotnisko, bardzo dobrze skomunikowane z centrum Glasgow (starcja połączone z terminalem).

Wady: Trochę za małe departure launge.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy