Linia lotnicza Nouvelair (BJ)

Lotnisko  Linia lotnicza Nouvelair (BJ) 7.9 Nouvelair - tunezyjskie linie lotnicze, założone w 1989 r. z siedzibą w Monastyrze. Podstawowa baza przewożnika znajduje się na lotnisku Habiba Burgiby w Monastirze, a zapasowe huby w Tunisie (Tunis-Carthage) oraz na Djerbie (Djerba-Zarzis). Nouvelair wykonuje obecnie zarówno loty rejsowe, jak i czarterowe, łącznie operując na ok. 120 trasach, objemujących lotniska w kilkunastu krajach europejskich, Maghrebie i na Bliskim Wschodzie. Udział Nouvelair w tunezyjskim rynku przewozów lotniczych wynosi obecnie ok. 32%, co daje liniom drugą pozycję po państwowym Tunisair. Część floty Nouvelair jest obecnie wykorzystywana przez Libyan Arab Airlines oraz Afriqiyah Airways.

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

usuniety 18/07/2017 18:34   
5 Zalety: Czarterowy lot do Tunezji był wyjątkowo komfortowy i wygodny. Samolot był wysprzątany oraz nowoczesny. Ponadto nad głowami pasażerów znajdowały się monitory, które na bieżąco informowały o parametrach lotu. Każdy z podróżnych otrzymał przekąski.

Wady: Olbrzymie opóźnienie wynikające najprawdopodobniej z usterki maszyny. Kilka godzin spędzonych na zatłoczonym lotnisku nie zapowiadały udanych wakacji. Podczas samego lotu doświadczyłem częstych turbulencji, a lądowanie nie należało do najprzyjemniejszych.
usuniety 26/02/2016 22:18   
4 Zalety: Lot Poznań-Enfidha (Tunezja). Zadbany, nowy samolot. Wygodne fotele i dużo miejsca na nogi.

Wady: Trzy godziny opóźnienia. Zarówno piloci jak i stewardesy mało sympatyczni. Samolotem szarpało, turbulencje były praktycznie przez cały nierówny lot. Pilot dziwnie podchodził do lądowania co wzbudziło niepokój wśród pasażerów. Nieudany lot zakończony został twardym lądowaniem. O ile pamiętam, piloci nie zostali wówczas "oklaskani" przez polskich pasażerów na zakończenie rejsu. Droga powrotna była o wiele lepsza, ale również pozostawiała wiele do życznienia. Zanim drugi raz polecę liniami Nouvelair na pewno się porządnie zastanowię.
usuniety 08/10/2014 13:14   
3 Zalety: Brak opóźnienia lotu, miła obsługa, poczęstunek na pokładzie

Wady: Ogromna niekompetencja pracowników przewoźnika i zupełna ignorancja klienta! Po powrocie do Polski bagaż pozostał w Tunezji. Został zlokalizowany na lotnisku w Enfidii i miał dotrzeć do Polski na następny dzień. Bagaż nie dotarł do teraz (niespełna 3 miesiące od zajścia całej sytuacji)! Ze strony przewoźnika brak jakiegokolwiek odzewu na maile!! wysyłane w przeciągu trzech miesięcy! Totalna ignorancja klienta! Ponoć przedstawiciel owych linii lotniczych w Polsce przekazał przedstawicielce biura podróży organizującego wakacje, że nie może nic zrobić w tej sytuacji!! To ja się pytam kto może?

Ostatnie artykuły o Nouvelair

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy