Piloci FlyBe bez kwalifikacji

Samolot linii Flybe musiał zawrócić tuż przed lądowaniem w Paryżu, ponieważ pilot nie miał kwalifikacji, żeby bezpiecznie lądować w gęstej mgle. Pasażerowie przeżyli chwile... niepewności. Samolot z Cardiff w Wielkiej Brytanii miał lądować wczoraj o godz. 8:45 na lotnisku Charles de Gaulle w Paryżu. Jednak nie wylądował. Zaskoczeni pasażerowie usłyszeli, że leci z nimi pilot z 30-letnim doświadczeniem, ale bez odpowiedniego przeszkolenia na tego typu maszynie w warunkach ograniczonej widoczności. Nie było wyjścia - samolot musiał zawrócić do oddalonego o ponad 480 km do Cardiff. Linie lotnicze Flybe w wydanym oświadczeniu całkowicie popierają decyzję pilota. -"... Jest doświadczonym lotnikiem, ma ponad 30 lat doświadczenia w liniach lotniczych, pilotował różnego typu samoloty pasażerskie..." - mówi rzeczniczka linii. Jednak jego umiejętności okazały się niewystarczające, żeby wylądować wczoraj w Paryżu. - Ostatnio przeniósł się z maszyn typu Bombardier Q300 na samoloty Bombardier Q400. Nie ukończył jeszcze wymaganego szkolenia, żeby wylądować w takich warunkach - tłumaczy rzeczniczka. źródłó: BBC West
17/12/2008 23:22  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pitterek 2008-12-18 15:18   
pitterek - Profil pitterek
gralu: masz rację - ale wtedy o tej historii byśmy nie usłyszeli. A tak to kpt. juz jest na szkoleniu ;-) taka mała zemsta ;-)
gral 2008-12-18 11:16   
gral - Profil gral
iii tam. nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. jeśli w grę wchodził na przykład ILS CAT III to już w ogóle. nie wszyscy mają uprawnienia na wszystkich maszynach na wszystkie systemy :) jedynym błędem pilota IMHO była zbytnia szczerość. powinien był powiedzieć, że z powodu warunków pogodowych lądowanie jest niemożliwe i już. paxy nie muszą wszystkiego wiedzieć :P
marecki 2008-12-18 11:05   
marecki - Profil marecki
komedia!!!
tomekk-81 2008-12-17 23:33   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Postawił na bezpieczeństwo pasażerów :)
4tech 2008-12-17 23:25   
4tech - Profil 4tech
Samolot linii Flybe musiał zawrócić tuż przed lądowaniem w Paryżu, ponieważ pilot nie miał kwalifikacji, żeby bezpiecznie lądować w gęstej mgle. Pasażerowie przeżyli chwile... niepewności.
Samolot z Cardiff w Wielkiej Brytanii miał lądować wczoraj o godz. 8:45 na lotnisku Charles de Gaulle w Paryżu. Jednak nie wylądował. Zaskoczeni pasażerowie usłyszeli, że leci z nimi pilot z 30-letnim doświadczeniem, ale bez odpowiedniego przeszkolenia na tego typu maszynie w warunkach ograniczonej widoczności. Nie było wyjścia - samolot musiał zawrócić do oddalonego o ponad 480 km do Cardiff.
Linie lotnicze Flybe w wydanym oświadczeniu całkowicie popierają decyzję pilota. -"... Jest doświadczonym lotnikiem, ma ponad 30 lat doświadczenia w liniach lotniczych, pilotował różnego typu samoloty pasażerskie..." - mówi rzeczniczka linii.
Jednak jego umiejętności okazały się niewystarczające, żeby wylądować wczoraj w Paryżu. - Ostatnio przeniósł się z maszyn typu Bombardier Q300 na samoloty Bombardier Q400. Nie ukończył jeszcze wymaganego szkolenia, żeby wylądować w takich warunkach - tłumaczy rzeczniczka.
źródłó: BBC West
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy