Tanie loty za ocean z Ryanair

Tanie irlandzkie linie lotnicze Ryanair przygotowują się do uruchomienia lotów transatlantyckich za zaledwie 10 euro. Wszystko dzięki temu, że firma kupuje tanie samoloty od upadających konkurentów. Szczegóły planu podano podczas ogłoszenia przez Michaela O’Leary półrocznych wyników finansowych firmy, z których wynika, że zysk netto spadł o 47 proc. do 215 milionów euro. Szef firmy przewiduje dalsze straty w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Za złe wyniki obwinił głównie rosnące koszty paliwa, których ceny wzrosły o 101 proc. w ciągu ostatniego półrocza. Mimo to, postanowiono od końca przyszłego roku wdrożyć ofertę tanich lotów transatlantyckich Szef firmy Ryanair twierdzi, że bilety w klasie ekonomicznej kosztować będą około 10 euro. Jednak za lot w klasie biznesowej trzeba będzie zapłacić o wiele więcej. – Zazwyczaj jest tak, że 10-15 proc. pasażerów opłaca koszty całego pokładu. Loty za 10 euro będą tylko dla tych, którzy rezerwują wcześnie. Pasażerowie będą też musieli zapłacić wszystkie opłaty lotniskowe – mówi O’Leary. Irlandzki potentat jest przekonany o swoim sukcesie. Zapowiedział, że chce kupić jeszcze ponad 50 samolotów. Twierdzi, że aby oferować pasażerom więcej tanich lotów na wielu nowych trasach, potrzeba więcej maszyn. Loty transatlantyckie mając odbywać się z Dublina i Stansted do Nowego Jorku, Los Angeles, San Francisco, Bostonu i na Florydę. żródło:"Daily Mail"
03/11/2008 12:54  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gregory 2008-11-09 18:38   
gregory - Profil gregory
stenus: a bo z nimi to tak dziwnie jest. Może zapomną i nie obciążą karty. Ja ostatnio dostałem chargeback na kartę od nich tzn. zwrot za bilet który mimo wszystko był ważny i osoba której kupowałem poleciała. Szkoda że tylko 5pln :)
humbak 2008-11-09 18:29   
humbak - Profil humbak
Dziwna sprawa. MIalem dwie blokady na koncie za bilety FRancy. Zniknely bez pobrania pieniedzy. Wchodze na rezerwacje, a one potwierdzone, co wiecej, nawet dodalem pomyslnie moje dane APIS do rezerwacji. Czy ktos wie o co chodzi?
humbak 2008-11-09 18:27   
humbak - Profil humbak
Ja rozumiem, ze kontyngent najtanszych biletow bedzie za 10 euro all included. Oczywiscie za sam bilet z odprawa online i bagazem podrecznym. Za reszte trzeba bedzie placic. A pomysl wlasnej waloki jest przedni! :o) hihi Ja tak moge latac w koleczka do USA. Trzeba w koncu rozszerzac swoje horyzonty. Z wiza nie mam problemu, bo mam wazna do 2014 roku. Nie zaznaczalem twierdzaco opcji checi zamachu terrorystycznego w USA> :O)
gral 2008-11-04 22:13   
gral - Profil gral
a ja chciałem powiedzieć, że jak ktoś myśli że FRanca ma mało miejsca na nogi, to powinien się przelecieć MD-83 austriackich linii MAP, którym miałem okazję się przelecieć świętej pamięci CeZero, operated by MAP. Tak ciasno upakowanych foteli to w życiu nie widziałem, wręcz się fizycznie nie mieściłem, nie wiem jakbym się prostował to nogami rozpierałem poprzedni fotel. i nie mogłem się ruszyć. na szczęście w CeZero, jak to w CeZero, LF był ok. 30%, więc przesiadłem się na miejsce przy przejściu awaryjnym. Jakby się nie dało, to bym chyba całą drogę z DUB stał.
hleb 2008-11-04 22:02   
hleb - Profil hleb
może za 3-4 lata wprowadzą kierunki na wschód....
marecki 2008-11-04 21:45   
marecki - Profil marecki
he he, to moze być ciekawe przeżycie, 8-10 h we FR nad oceanem
paolo-79 2008-11-04 21:29   
paolo-79 - Profil paolo-79
uff moze bedzie Girona-Boston:)hehe, ryan za ozean,koniec swiata!oby zrobili choc 5cm wiecej na nogi
hleb 2008-11-04 18:35   
hleb - Profil hleb
"najwazniejsze w samolocie jest picie :)))"
szczególnie na lotach z Europy środkowo-wchodniej ;p
lmajchrowski 2008-11-04 17:28   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Ja tam na takie trasy wole LH czy BA bo jak sobie pomysle o rozstawieniu siedzen w FR to naprawde przy 10 godz nie bedzie za ciekawie. Poza tym LH z krk ma bilety po 500$ ze wszystkimi oplatami wiec cena nie jest zla naprawde a nie sadze zeby w FR bilet w obie strony kosztowal mniej niz 400$.
miras 2008-11-04 17:24   
miras - Profil miras
A najbardziej wskazana woda bynajmniej nie ognista.
gral 2008-11-04 17:22   
gral - Profil gral
mirasie: oczywiscie nie. najwazniejsze w samolocie jest picie :)))
miras 2008-11-04 17:21   
miras - Profil miras
Czy jedzenie w samolocie to najważniejsza sprawa? Niektórzy się tym tak podniecają, gdyby catering przygotowywany był co najmniej przez kucharzy z Ritza.
hleb 2008-11-04 17:16   
hleb - Profil hleb
albo zrobią zakaz wnoszenia swojego jedzenia i za ich badziewskie kanapki ludzie będą płacić 20EUR....
mleko 2008-11-04 07:56   
mleko - Profil mleko
0.5EUR za jednego gryza sie bedzie placic, nawet jesli wezmiesz swoja kanapke. Ale bilet bedzie za 10EUR razem z TAXami itd
adams 2008-11-04 06:53   
adams - Profil adams
jezeli bedzie to samo 10euro all incl. plus ewent. bagaz i opata za karte, odprawe to bedzie bardzo fajnie, ale jezeli tak jak hamburg wspomnial do 10e dolicza oplaty lotniskowe itp. to ta cena wyjdzie masakrycznie duza. Wiec 200-300euro to w wygodzie mozna leciec z LH, BA, AF, OK, OS, SK czy innymi w podobnej cenie. Jeszcze jest jeden zastanawiajacy fakt czy jedzenie w trakcie 10h lotu bedzie za free
hamburg 2008-11-03 20:30   
hamburg - Profil hamburg
to znaczy ze 10€+ tax, tak? No to nie wiem czy tak konkurencyjnie tanio to bedzie. Dolicza oplaty lotniskowe+ oplata paliwowa (z tego co rozumiem ma byc do firma nie zalezna od FR...czyli nie FR bedzie wprowadzalo oplate paliwowa) i tak wyjdzie ze lot bedzie kosztowal w jedno strone 200€ / return 400€....czyli tyle samo co LH, BA czy tez AF..../ adamlubin: no chyba ze sie juz ma ;-) A czemu by sie nie mialo dostac? W podaniu stawiacie krzyzyk przy punkcie ze macie w planie zrobic atak terorystyczny w US, czy co? *hahahaha*
mleko 2008-11-03 20:23   
mleko - Profil mleko
mimo wszystko taki wypad do USA sie moze oplacac - kupujesz jakiegos drogiego lapka - sprzedajesz w PL - tylko kurs dolara musi sie zmienic - wtedy nawet bilet sie moze zwrocic :D
adamlubin 2008-11-03 17:50   
adamlubin - Profil adamlubin
mleko: trzeba doliczyc koszt wizy - o ile sie dostanie...
mleko 2008-11-03 17:06   
mleko - Profil mleko
hmm czyli od teraz "koleczka" z FRanca beda:
WRO-STN-USA-STN-WRO :D
4tech 2008-11-03 12:56   
4tech - Profil 4tech
Tanie irlandzkie linie lotnicze Ryanair przygotowują się do uruchomienia lotów transatlantyckich za zaledwie 10 euro. Wszystko dzięki temu, że firma kupuje tanie samoloty od upadających konkurentów.
Szczegóły planu podano podczas ogłoszenia przez Michaela O’Leary półrocznych wyników finansowych firmy, z których wynika, że zysk netto spadł o 47 proc. do 215 milionów euro. Szef firmy przewiduje dalsze straty w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Za złe wyniki obwinił głównie rosnące koszty paliwa, których ceny wzrosły o 101 proc. w ciągu ostatniego półrocza.
Mimo to, postanowiono od końca przyszłego roku wdrożyć ofertę tanich lotów transatlantyckich
Szef firmy Ryanair twierdzi, że bilety w klasie ekonomicznej kosztować będą około 10 euro. Jednak za lot w klasie biznesowej trzeba będzie zapłacić o wiele więcej. – Zazwyczaj jest tak, że 10-15 proc. pasażerów opłaca koszty całego pokładu. Loty za 10 euro będą tylko dla tych, którzy rezerwują wcześnie. Pasażerowie będą też musieli zapłacić wszystkie opłaty lotniskowe – mówi O’Leary.
Irlandzki potentat jest przekonany o swoim sukcesie. Zapowiedział, że chce kupić jeszcze ponad 50 samolotów. Twierdzi, że aby oferować pasażerom więcej tanich lotów na wielu nowych trasach, potrzeba więcej maszyn.
Loty transatlantyckie mając odbywać się z Dublina i Stansted do Nowego Jorku, Los Angeles, San Francisco, Bostonu i na Florydę.
żródło:"Daily Mail"
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy