×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SkyEurope walczą o przetrwanie


SkyEurope walczą o przeżycie (PAP, onet). Tanie środkowoeuropejskie linie lotnicze SkyEurope, którego bazami operacyjnymi były dotąd Budapeszt, Warszawa, Praga, Bratysława i Wiedeń, przyznały, że są "w bardzo trudnej sytuacji" finansowej, ale "funkcjonują normalnie", jak zapewnił w czwartek rzecznik linii. Rzecznik Tomasz Kika powiedział wiedeńskiemu dziennikowi "Kurier", że "sytuacja SkyEurope pogarsza się wskutek chronicznego deficytu". Dlatego "postanowiliśmy skoncentrować się jedynie na rentownych trasach" - dodał Kika. W ciągu sześciu lat istnienia SkyEurope nigdy nie przynosiły zysków. Teraz postanowiły zredukować liczbę rejsów, zachowując m.in. połączenia z Bratysławy do Dublina, Cork i Birmingham oraz Koszyce-Praga. Linie SkyEurope, notowane na giełdach Wiednia i Warszawy - przypomina "Kurier" - straciły w pierwszym kwartale tego roku 45,4 miliona euro. Jak podkreślił rzecznik, "sytuacja jest bardzo trudna dla wszystkich towarzystw lotniczych wskutek cen paliw, które utrzymywane są sztucznie, za pomocą spekulacji, na wysokim poziomie".

09/10/2008 20:14,  
<>

gość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

  
...dlugo nie powalcza.daje czas do konca roku.kto bedzie latal z VIE do FCO czy BCN za 200euro RT (takie maja ceny z VIE), kiedy LH juz mozna za 150eur...
10/10/2008 22:24  

  
Oj starsza i strasza. Jak na Onet przystalo, to akurat te wymienione trasy zamykaja, a nie pozostawiaja. MNie juz poinformowali o anulowaniu i moge zmienic na kazda inna trase. A jesli maja padac, to poprosze dopiero w grudniu. :o)
09/10/2008 20:26  

  
SkyEurope walczą o przeżycie (PAP, onet).

Tanie środkowoeuropejskie linie lotnicze SkyEurope, którego bazami operacyjnymi były dotąd Budapeszt, Warszawa, Praga, Bratysława i Wiedeń, przyznały, że są "w bardzo trudnej sytuacji" finansowej, ale "funkcjonują normalnie", jak zapewnił w czwartek rzecznik linii.

Rzecznik Tomasz Kika powiedział wiedeńskiemu dziennikowi "Kurier", że "sytuacja SkyEurope pogarsza się wskutek chronicznego deficytu". Dlatego "postanowiliśmy skoncentrować się jedynie na rentownych trasach" - dodał Kika.

W ciągu sześciu lat istnienia SkyEurope nigdy nie przynosiły zysków. Teraz postanowiły zredukować liczbę rejsów, zachowując m.in. połączenia z Bratysławy do Dublina, Cork i Birmingham oraz Koszyce-Praga.

Linie SkyEurope, notowane na giełdach Wiednia i Warszawy - przypomina "Kurier" - straciły w pierwszym kwartale tego roku 45,4 miliona euro.

Jak podkreślił rzecznik, "sytuacja jest bardzo trudna dla wszystkich towarzystw lotniczych wskutek cen paliw, które utrzymywane są sztucznie, za pomocą spekulacji, na wysokim poziomie".
09/10/2008 20:16  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie