Przewóz anteny satelitarnej w samolocie

Czy przewoziliście kiedyś samolotem zestaw do odbioru jakiejś platformy cyfrowej, np "n"? Gdzie wsadzić tuner, stopkę do elewacji...?
07/10/2008 09:51  
gość_00b05
gość_00b05 - Profil gość_00b05
tomekk 2008-10-09 14:45   
tomekk - Profil tomekk
Napisałeś, że maszynki mieć nie wolno w podręcznym ;) A co do golarki elektrycznej to nie wiem, ale IMHO można. Chyba, że ochrona na lotnisku stwierdzi, że możesz nią np. ogolić głowę kapitanowi :)
czeko 2008-10-09 14:31   
czeko - Profil czeko
ale mi chodzi o elektryczna...
tomekk 2008-10-09 14:29   
tomekk - Profil tomekk
czeko: ja zawsze wożę w podręcznym maszynki (tzw. jednorazówki) i nigdy nie miałem z tym problemu.
czeko 2008-10-09 14:16   
czeko - Profil czeko
czy ktos wie: w bagazu podr. maszynki do golenia miec nie wolno. a golarke elektr.?
mrader 2008-10-08 14:37   
mrader - Profil mrader
... z regulaminu platformy cyfrowej"§ 2. Korzystanie ze Sprzętu przez Abonenta.
1. Używanie Sprzętu (w tym Karty) dopuszczalne jest wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej
Polskiej."
gral 2008-10-08 14:31   
gral - Profil gral
marian: Garda juz do ciebie jedzie :P
4tech 2008-10-08 14:31   
4tech - Profil 4tech
marcia: w umowie z Polsatem nie ma nic o jakichkolwiek obostrzeniach gdzie i jak mam uzywac dekodera oraz karty tzn: czy mam tylko uzywac sprzetu w RP czy moge rowniez gdzie indziej...a jezeli nie ma nic takiego w umowie i regulaminie to jest dozwolone i kropka.
marian 2008-10-08 14:19   
marian - Profil marian
a niby czemu TYLKO w PL??? ja mam w IRL, place co miesiac i nie widze nic w tym zlego.
gral 2008-10-08 14:13   
gral - Profil gral
straszna z ciebie legalistka marcia. ja tam w zyciu oprocz prawa kieruje sie rowniez zdrowym rozsadkiem.
pitterek 2008-10-08 14:07   
pitterek - Profil pitterek
no dobra - karta niech będzie w Polsce. Włączona do splitera - sygnał kodowy przesłany do odbiornika powiedzmy w UK i będzie legalnie - może być ??? via net ofkors
marcia 2008-10-08 14:01   
marcia - Profil marcia
Nieprawda - dekoder nie bedzie dzialac bez karty, ktora mozesz uzywac TYLKO w Polsce. I korzystanie z karty poza granicami Polski jest lamaniem polskiego prawa. Ale dostawcy maja to gdzies -moze pozowoliliby ludziom w Polsce tez nie stosowac sie do prawa i np bez konsekwencji nie placic za abonament - prawo jest prawem i nie powinno byc roznych ani rowniejszych. A zlamanie jednego przepisu, nawet absurdalnego, nie pwoinno byc piszczane plazem
4tech 2008-10-08 12:26   
4tech - Profil 4tech
gral/miras:wlasnie z ciekawosci przegladalem swoja umowe i ....w umowie o urzytkowaniu dekodera nie ma nic o tym ze moge go tylko uzywac na terenie RP....co do karty to nie mam na nia osobnej umowy...regulamin mowi tak:..W przypadku korzystania przez klienta z uslug swiadczonych przez CP za posrednictwem sprzetu nalezacego do klienta zastosowanie maja odpowiednie postanowienia niniejszego regulaminu chyba, ze co innego wynika z jego postanowien..."i w regulaminie nie ma nic na temat czy moge korzystac czy tez nie z CP za granica...
miras 2008-10-08 12:23   
miras - Profil miras
Tylko w regulaminie Cyfry + i "n" dopatrzyłem się punktu w którym jest napisane, że używanie sprzętu jest dozwolone na ternie RP. Zresztą jakie ma to znacznie? Swoją drogą wprowadziły to spółki, które mają najmniejszy udział na rynku telewizji cyfrowej w RP.
miras 2008-10-08 12:13   
miras - Profil miras
4tech: owszem dekoder można mieć na własność i możesz robić z nim co chcesz, ale potrzebna jest jeszcze karta dekodująca, a korzystanie z niej wg regulaminów możliwe jest na terenie RP!
gral 2008-10-08 12:11   
gral - Profil gral
no ale jakas umowe masz dalej z nimi, co nie? placisz jakis abonament? moze tam cos jest o uzywaniu? tak powszechnie twierdza polskie fora emigracyjne :) zreszta bym sie tym wcale nie przejmowal. to nie zadne lamanie prawa tylko co najwyzej umowy dwustronnej (o ile to prawda). sie cyfrze nie spodoba to wypowie umowe.
4tech 2008-10-08 12:04   
4tech - Profil 4tech
gralu: zgoda jak masz podpisana umowe na "wynajm"dekodera ale jak masz go kupionego na wlasnosc to moze z nim robic co chcesz..nawet wyslac w kosmos dla kosmitow..
gral 2008-10-08 12:02   
gral - Profil gral
ponoc w umowach z tymi wszystkimi cyframi i polsatami jest napisane ze wolno uzywac tylko w RP. ale samo wozenie konwertera chyba nie narusza warunkow umowy :)
4tech 2008-10-08 11:51   
4tech - Profil 4tech
ups...konwertera mialo byc rzecz jasna
4tech 2008-10-08 11:50   
4tech - Profil 4tech
marcia: dlaczego przewozenie dekodera/konwektera jest lamaniem prawa??
marcia 2008-10-08 11:43   
marcia - Profil marcia
Warto moze i tak, trzeba albo i nie, ale moze przestalibyscie na forach publicznych uczyc ludzi jak lamac prawo, bo przewozenie dekodera/konwertera/anteny z jednego kraju do innego jest niezgodne z prawem. To na pw prosze
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama