Alitalia uratowana

14 godzin negozjacji w nocy z piatku na sobote,doszlo do zgody na najbardziej problemowej linii: nowi udzialowcy-piloci.Po 14 godzin podpisano porozumienie ktore wlasciwie pozwala aby Nowa Alitalia ruszyla w listopadzie.Personel latajacy zaakzeptowal uklad wczoraj po poludniu.Podkresla sie co raz wieksze zainteresowanie Lufthansy przejeciem AZ po starcie nowej AZ.Prezydent LH,Wolfgang Mayrhuber przylecial wczoraj do Rzymu na zaproszenie wloskiego rzadu.Komentarz Berlusconiego:''wolimy LH,jak myslicie,gdzie Air France zawiozl by wszystkich tych turystow ktorzy mieli by plan odwiedzic Italie?''Mowi sie ze rzad wloski opieral sie na przejecie AZ przez AF z uwagi na konkurenzje w turystyce miedzy Italia a Francja.Zdecydowanie preferuje sie przejecie przez LH.
27/09/2008 10:26  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2008-11-08 15:50   
humbak - Profil humbak
I jak sie miewa zombie Nowa Alitalia? Bo przeciez juz powinna latac? Lufa ja nadal chce? Swoja droga, to SkyTeam cos sie sypie... Continental przechodzi do Star Alliance, teraz Alitalia by przeszla, gdyby ja Lufcia kupila...
paolo-79 2008-10-03 00:13   
paolo-79 - Profil paolo-79
Ryanair od chyba 2001 roku jedzie na Alitalie i nigdy mnie to nie szokowalo ani bolalo...Co pasazer,nudny wieczor w Warsaw?Szukasz problemow?
4tech 2008-09-28 12:19   
4tech - Profil 4tech
stenus:spokojnie bo zawalem skonczysz:-) wlasnie wygralem w eurolotto wiec moze zainwestuje w AZ? Pare drobnych funiakow(czyt. 100mln GBP).:-)
humbak 2008-09-28 12:14   
humbak - Profil humbak
Ale ja sie zgadzam z pasazerem, ze Alitalia to teraz zombie! paolo: Pzrestan w koncu obrazac pasazera, bo ewedentnie sprawai Ci to przyjemnosc. Nam nie. :o)
jsg 2008-09-27 22:42   
jsg - Profil jsg
czyli rufus reaktywacja...;-)
desert_eag 2008-09-27 22:40   
desert_eag - Profil desert_eag
4tech: dokładnie. paolo z niewiadomych powodow zdecydowanie silniej kibicuje AZ niz LO. a grzesia trzeba olac >> jak juz ktos madrze zauwazyl - to kolejne wcielenie naszego ukochanego rufusa :-)
4tech 2008-09-27 17:47   
4tech - Profil 4tech
paolo-79:piszesz o trupie nieLOcie, tylko ze ten wg Ciebie trup nie ma tylu dlugow co AZ, ciekawi mnie co bys pisal gdyby polski rzad chcial wpompowac kase w C0 aby utrzymac brand na rynku...bo to narodowy tani przewoznik...
adams 2008-09-27 13:54   
adams - Profil adams
grzesio: i ty masz 40 lat? huhuhuhu bo zachowujesz sie jak dziecko 8 letnie bawiace sie na podworku w berka..
szot 2008-09-27 13:15   
szot - Profil szot
grzesio: człowieku, puchu marny, wyluzuj kochaniutki
grzesio 2008-09-27 13:11   
grzesio - Profil grzesio
Paolo boji sie ze straci robote w Alitalii. Nie ma sprawy- sa inne linie ktore potrzebuja sprzataczy.
szot 2008-09-27 12:56   
szot - Profil szot
pasazer: owszem, z jednej strony pompowanie pieniedzy przez panstwo w linie w dobie konkurencji i lini prywatnych nie jest fair, ale z drugiej strony dlaczego panstwo nie ma dofinansowywac linie jesli jest ona narodowym przewoznikiem. Co innego gdyby Alitalia byla w 100 procentach w rekach prywatnych - wtedy faktycznie uzasadnione sa pytania, dlaczego rzad mialby dotowac linie? Jeszcze raz powtorze, owszem w stosunku do lini bedacych w rekach prywatnych jest to nie fair, ale jesli przewoznik jest kontrolowany niejako przez panstwo, to chyba moze pomagac finansowo aby uratowac linie... Wiem, ze nie dogodzi sie wszystkim i zawsze beda pytania ze strony podatnikow chociazby dlaczego za ich podatki utrzymuje sie Alitalie, ale skoro jest linia narodowa. Gdyby nasz LOT bym np. w moich prywatnych rekach, to uzasadnione by byly pytania o dofinansowywanie prywatnej lini publicznymi pieniedzmi...
paolo-79 2008-09-27 12:53   
paolo-79 - Profil paolo-79
desert>nie bronie nikogo,ciesze sie ze jeden z najwazniejszych wloskich brand'ow nadal bedzie egzystowal
desert_eag 2008-09-27 12:42   
desert_eag - Profil desert_eag
paolo: bronisz trupa AZ, a niszczysz jeszcze nie trupa LO. czyzby twoj zdublowany patriotyzm byl wybiorczy?
grzesio 2008-09-27 12:35   
grzesio - Profil grzesio
poalo: nie podniecaj sie za bardzo kiedy sie tutaj wypowiadasz. Poza tym ta Alitalia ktora tak bronisz to gowno a nie towarzystwo lotnicze. Smierdzi. Tak samo jak i twoje niektore wypowiedzi. Komentarz moderatora: troche kultury grzesio!!! twoj post jest ponizej krytyki.
paolo-79 2008-09-27 11:36   
paolo-79 - Profil paolo-79
szot:Lufa jest ostrozna i mysle ze czekaja jak rozwinie sie sytuazja i wtedy zadecyduja. Boss LH jest w rzymie na zaproszenie rzadu,pewnie robia jak moga aby go przekonac...
szot 2008-09-27 11:33   
szot - Profil szot
No tak, to zrozumiale dla mnie z ta sympatia. No wlasnie, co by bylo lepsze? Miec pelna kontrole nad linia i skupic udzialy i akcje czy kontrolowac w polowie? Jesli LH mialaby kontrole nad AZ to chyba szykowalaby sie nam nowa linia w gwiezdnym sojuszu...
paolo-79 2008-09-27 11:28   
paolo-79 - Profil paolo-79
szot>to inny sort konkurencji turystycznej jak Italia vs Francia...poza tym jest o niebo wiecej simpatii dla DE w Italii jak dla FRA...La Repubblica pisze ze LH zastanawia sie czy brac wiekszosc czy 49%...
szot 2008-09-27 11:27   
szot - Profil szot
Ja sie tez ciesze z rozwoju sytuacji. Alitalia to nieodlaczny element Wloch i nie wyobrazam sobie tego kraju bez AZ. Swoja droga, skoro wola Lufthanse, czyzby to znaczylo ze w Niemcy nie sa tak atrakcyjne dla turystow jak Italia? :P
paolo-79 2008-09-27 11:25   
paolo-79 - Profil paolo-79
oby jak naj mniej takich zmijowatych charaktoerow na swiecie...
paolo-79 2008-09-27 11:18   
paolo-79 - Profil paolo-79
poza tym nie spam'uj mi watka o Alitalii per favore
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy