Alitalia prawdopodobnie uziemiona

Według informacji do których dotarłem(tvn24),Alitalia gwarantuje loty tylko do niedzieli włącznie. Natomiast od poniedziałku połączenia są zagrożone z powodu braku paliwa(brak pieniędzy na zakup paliwa). Rządowy komisarz spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych, z którymi wielokrotnie już były zrywane rozmowy na temat przyszłości linii. Komisarz rządowy poinformował, że w poniedziałek na przymusowy, płatny urlop zostaną wysłane załogi samolotów, które pozostaną na ziemi. Ostrzegł, że jeżeli prowadzone obecnie rokowania w sprawie dofinansowania Alitalii przez kilkunastu włoskich inwestorów zakończą się fiaskiem, to nie pozostanie mu nic innego, jak zwolnić wszystkich pracowników narodowego przewoźnika, czyli 19 tys. osób.
13/09/2008 20:43  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aguirre 2008-09-14 19:42   
aguirre - Profil aguirre
Ciekawe, może wreszcie uda się odciąć AZ od respiratora ? Chociaż podobno Berlusconi zapewniał, że nie upadnie ;)
hleb 2008-09-13 20:48   
hleb - Profil hleb
Według informacji do których dotarłem(tvn24),Alitalia gwarantuje loty tylko do niedzieli włącznie. Natomiast od poniedziałku połączenia są zagrożone z powodu braku paliwa(brak pieniędzy na zakup paliwa).
Rządowy komisarz spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych, z którymi wielokrotnie już były zrywane rozmowy na temat przyszłości linii.
Komisarz rządowy poinformował, że w poniedziałek na przymusowy, płatny urlop zostaną wysłane załogi samolotów, które pozostaną na ziemi.
Ostrzegł, że jeżeli prowadzone obecnie rokowania w sprawie dofinansowania Alitalii przez kilkunastu włoskich inwestorów zakończą się fiaskiem, to nie pozostanie mu nic innego, jak zwolnić wszystkich pracowników narodowego przewoźnika, czyli 19 tys. osób.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy