Namiary na Sky Europe

Witam forumowiczów, to mój pierwszy post, więc witam serdecznie i proszę o wyrozumiałość, a za razem o pomoc. Sprawa wygląda następująco: Mam prawomocny wyrok zasądzający odszkodowanie od SkyEurope za odwołany lot dla 9 osób (łącznie ponad 10k PLN). Dotychczasowe próby kontaktu okazały się bezskuteczne, (wyrok wydany został zaocznie), a co za tym idzie podejrzewam, że będzie problem w wyegzekwowaniu odszkodowania. Z tego co wyszukałem w starych wersjach stron internetowych, to SkyEuropie miał możliwość płacenia za lot w placówkach BPH. Potrzebuję pomocy w dotarciu do numerów kont bankowych SkyEurope. Może ktoś z Was płacił kiedyś za bilet, lub miał zwrot pieniędzy na swoje konto z konta SkyEurope. Niestety polubowne próby załatwienia sprawy okazały się bezskuteczne i chcę zebrać jak największą ilość danych dla komornika. Może gdzieś w Polsce SkyEurope ma jakąś siedzibę, dane w KRS-ie wskazują na Balice, ale korespondencja tam nie dociera. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. pozdrawiam: Bigusek
02/09/2008 21:12  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-09-03 01:56   
hamburg - Profil hamburg
4tech: No mnie juz trafil.....chyba pol paczki fajek spalilem przez te ostatnie 30 min.....No i co teraz taki pasazer ma zrobic? Jedyne rozwiazenie to sad. Ale zaluszmy ze teraz ktos nie ma ubespieczenie prawnego (ja naszczescie mam). Wtedy wstepnie skladajacy skarge do sadu musi zaplacic wstepnie prawnika i sprawe sadowe jak i podatki (moja sprawa wstepnie 512,78€) Dopiero jak wygrasz sprawe oskarzony poniesie te koszty. Ale nie kazdego stac aby tyle kasy wylozyc.
4tech 2008-09-03 01:46   
4tech - Profil 4tech
hamburg:..to juz faktycznie totalna przegina...niby jest urzad ale tak jaby go nie bylo...to moze czlowieka szlag trafic...
hamburg 2008-09-03 01:35   
hamburg - Profil hamburg
4tech: A niech mnie skreslaja....obejde sie tez bez FRancy :-) A wiecie ze w takich sytuacja (zniszczenie bagazu) nie moze pomoc w tej sprawie a nie moze przyjac skarg na linie instituacja przyjmujaca skarge na linie. (w moim wypadku LBA-Luftfahrt-Bundesamt)
Patrze akurat w skrzynce i dostalem odpowiec na moja skarge (ktora zlozylem pare tygodni temu) I niestety musza mnie poinformowac ze LBA nie moze przyjac skargi i nie moze mi pomoc jako posrednik w tej sprawie, gdyz nie maja do tego prawomoctnictwa (tylko anullowane loty i opoznienia) Ich chyba poje....lo!!!! Instytucja finasowana przez rzad niemiecki do praw pasazerskich nie moze pomoc pasazerowi jak jakas pseudo linia zniszczy bagaz???? No to nic dziwnego ze FRanca w takich sytacjach (zniszczony bagaz) sobie olewa gdyz zaden insytut nie dobije im. No to teraz wszystko jasne. Teraz jestem dopiero zly......Ku....a!!! Ale przynajmiej mnie pocieszyli ze moge domagac sie droga sadowa o odszkodowania. Dziekuje bardzo!!! Unia niby wprowadza jakies przepisy i bla bla....ale zeby jakas instytucja czula sie odpowiedzialna aby pomoc pasazerom to nie.!!! No to droga sadowa jest teraz jedyna nadzieja.
4tech 2008-09-03 01:14   
4tech - Profil 4tech
gral: no coz...zawsze trzeba cos miec na pismie..ale mysle ze nasz Hamburg nie da sie zrobic na szaro i dostanie odpowiednie "pisemko:.." z przyjemnoscia informujemy ze zostal pan skreslony z listy potencjalnych klientow naszej lini a problm bagazu to nie nasz tylko pana poniewaz torba podrozna nie spelniala wymogow firmy RYANAIR zdodnie z regulaminem przewozu bagazu w luku bagazowym samolotu B737-800.." FRanca...hihihiii
gral 2008-09-03 00:59   
gral - Profil gral
4tech: już była taka jedna Irlandka, wiele lat temu jako milionowy pasażer dostała dożywotnie loty za darmo. Po kilku latach Francy się odwidziało, powiedziała, że nic nie dała na piśmie, i niech się pani wypcha. Podobno sam MOL bardzo niegrzecznie panią potraktował jak próbowała interweniować. Sprawa trafiła do sądu, nie wiem jak się skończyła niestety, trzeba będzie kiedyś poguglać.
hamburg 2008-09-02 23:48   
hamburg - Profil hamburg
4tech: Dzieki :-) Mi juz nie chodzi o kase (oczywiscie milo by bylo dostac jakies odszkodowanie :-))) ale niech sie narescie naucza nie ignorowac praw pasazerskich i w ogole niech zaczna reagowac na listy i faksy ktore dostaja od pasazerow. (I to ze powinni miec adres mailowy, gdyz w UE jest to karalne jak firma publiczna nie ma kontaktu elektronicznego)
4tech 2008-09-02 23:38   
4tech - Profil 4tech
hamburg: 3 mam kciuki za sprawe..a swoja droga..po wygranej latasz do konca zycia za darmo Franca???
hamburg 2008-09-02 23:32   
hamburg - Profil hamburg
bigusek: Witamy :-). Jak nie beda reagowac to wnes skarge do sadu. Niektore linie po prostu ignoruja prawa pasazerskie. Apropos sadu. Dzisiaj moj prawnik (w sprawie FRancy) poinformowal mnie ze jest ustalony termin sadowy. Bedzie to 23.09. Strona FRancy rowniesz zaakcetowala ten termin.
4tech 2008-09-02 23:04   
4tech - Profil 4tech
bigusek: bedzie ciezko bo NE wyniosl sie z PL...na stronie internetowej NE powinny byc namiary na firme..Slovakia (Headquarters)

SkyEurope Airlines, a. s.
Ivánska cesta 30/B
P.O.Box 24
820 01 Bratislava 21
Slovakia

Fax: +421 2 4850 1000
E-mail: zobacz link
bigusek 2008-09-02 21:34   
bigusek - Profil bigusek
Witam forumowiczów, to mój pierwszy post, więc witam serdecznie i proszę o wyrozumiałość, a za razem o pomoc.

Sprawa wygląda następująco:
Mam prawomocny wyrok zasądzający odszkodowanie od SkyEurope za odwołany lot dla 9 osób (łącznie ponad 10k PLN). Dotychczasowe próby kontaktu okazały się bezskuteczne, (wyrok wydany został zaocznie), a co za tym idzie podejrzewam, że będzie problem w wyegzekwowaniu odszkodowania.
Z tego co wyszukałem w starych wersjach stron internetowych, to SkyEuropie miał możliwość płacenia za lot w placówkach BPH.
Potrzebuję pomocy w dotarciu do numerów kont bankowych SkyEurope. Może ktoś z Was płacił kiedyś za bilet, lub miał zwrot pieniędzy na swoje konto z konta SkyEurope.

Niestety polubowne próby załatwienia sprawy okazały się bezskuteczne i chcę zebrać jak największą ilość danych dla komornika.

Może gdzieś w Polsce SkyEurope ma jakąś siedzibę, dane w KRS-ie wskazują na Balice, ale korespondencja tam nie dociera.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
pozdrawiam: Bigusek
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy