Najmłodszy pilot linii lotniczych

W wieku 19 lat Brytyjczyk Ed Gardber był zbyt młody, aby moc prowadzić w Anglii autobus i wynająć samochód, ale mimo swojego młodego wieku trzy miesiące temu został pilotem samolotu pasażerskiego Boeing 737. Ed Gardner, skończył 20 lat w grudniu 2007 roku, a licencje pilota liniowego otrzymał 5 października, kiedy był jeszcze nastolatkiem. Od tamtej pory pracuje w brytyjskich liniach czarterowych Titan Airways, gdzie dzieli kokpit z ojcem, który jest od wielu lat pilotem w randze kapitana. Ed Gardner regularnie lata pomiędzy Europą a Afryką. "Latałem samemu już od 16 roku życia, a licencje na samoloty prywatne otrzymałem w swoje siedemnaste urodziny." - powiedział Ed Gardner, który miał uprawnienia pilota zanim zaczął uczyć się jeździć samochodem. Rzecznik Civil Aviation Authority (Służba Kontroli Ruchu Lotniczego) powiedział, że mimo możliwości zdobycia licencji na samoloty liniowe przez osoby w wieku lat 19 (zgodni z prawem o licencje można ubiegać się po skończeniu 18 lat), nie powinny mieć one możliwości pilotowania samolotów do momentu, aż nie będą o kilka lat starsi.
25/01/2008 16:30  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
p4trykcom 2008-01-28 23:42   
p4trykcom - Profil p4trykcom
ciekawy temat anynis... ja właśnie planuje nie lada wybrać się na pilotaż samolotu...
maxx 2008-01-25 19:00   
maxx - Profil maxx
Żeby prowadzić pociąg, trzeba być dobrze po 30... w wieku lat 19 człowiek ma po prostu za mało wyobraźni, to takie większe dziecko. Przecież nawet w wojsku na awans na podoficera może liczyć w wieku 22-23 lat i wtedy może dowodzić... 19 to wiek akurat na małą Cessnę, najlepiej w wersji na PC :)
aynis 2008-01-25 16:31   
aynis - Profil aynis
W wieku 19 lat Brytyjczyk Ed Gardber był zbyt młody, aby moc prowadzić w Anglii autobus i wynająć samochód, ale mimo swojego młodego wieku trzy miesiące temu został pilotem samolotu pasażerskiego Boeing 737. Ed Gardner, skończył 20 lat w grudniu 2007 roku, a licencje pilota liniowego otrzymał 5 października, kiedy był jeszcze nastolatkiem. Od tamtej pory pracuje w brytyjskich liniach czarterowych Titan Airways, gdzie dzieli kokpit z ojcem, który jest od wielu lat pilotem w randze kapitana. Ed Gardner regularnie lata pomiędzy Europą a Afryką.

"Latałem samemu już od 16 roku życia, a licencje na samoloty prywatne otrzymałem w swoje siedemnaste urodziny." - powiedział Ed Gardner, który miał uprawnienia pilota zanim zaczął uczyć się jeździć samochodem.

Rzecznik Civil Aviation Authority (Służba Kontroli Ruchu Lotniczego) powiedział, że mimo możliwości zdobycia licencji na samoloty liniowe przez osoby w wieku lat 19 (zgodni z prawem o licencje można ubiegać się po skończeniu 18 lat), nie powinny mieć one możliwości pilotowania samolotów do momentu, aż nie będą o kilka lat starsi.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy