Przegrane lato Krakowa przez lotnisko?

Skąd urwał się autor tego artykułu prasowego skoro widzi źródło spadku liczby turystów w KRK w działaniach lotniska i pozbywaniu sie tanich linii??? To chyba spadek tej liczby wpłynął na spadek dynamiki lotniska a nie na odwrót! Tymczasem wg statystyk największe spadki zanotowano wśrod turystów z Francji, Włoch i Ameryki. Francuzi w tym roku mają o jeden rejs więcej z Paryża do KRK niż było w ubiegłych latach i to rejs "tani" (easyJet); dla Włochów "droga" Alitalia została zastąpiona tanim Volare i Meridianą, a Amerykanie do Polski tanimi liniami nie przylatują - więc gdzie jest związek ??? Autor chyba nie widzi, że główny problem KRK i innych miast polskich pod kątem spadku ruchu turystycznego tkwi w relacjach złotówka - $ i euro - poprostu się generalnie nie opłaca do nas ludziom przyjeżdżać.
18/08/2008 15:38  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jsg 2008-08-19 00:20   
jsg - Profil jsg
powinni zacząć od postawienia noewgo lotniska w Szarl de Gol
marecki 2008-08-19 00:15   
marecki - Profil marecki
hm...kurcze trzeba u nas zacząć budować jaką tur efel czy ajfla jak kto woli ;-)
humbak 2008-08-19 00:07   
humbak - Profil humbak
Poznaniaku: Co jak co, ale akurat Paryz i dziwki to rzeczy nierozlaczne, wiec skoro Krakow jest „Paryzem wschodu”, to nie rozumiem, czemu Ci sie nie podobaja „naturalne” w koncu, zgodnie z twoim tokiem rozumowania, uslugi. :o)
humbak 2008-08-19 00:04   
humbak - Profil humbak
poznanaiku: Jako ze jestes z najbardziej biznesowego miasta w Polsce, to chyba nie powinna byc Ci obca zasada, ze popyt tworzy podaz? Skoro jest popyt na tego typu uslugi, to trudno, aby nie pojawila sie podaz. To samo w Pradze. A bedzie takze we Lwowie, jak zliberalizuje sie rynek ukrainski.
disorder 2008-08-18 23:36   
disorder - Profil disorder
Poznaniak: Mylisz się. Nie jestem stałym bywalcem Poznania, ale co jestem to nawał Anglików. Jeden np. ostatnio latał po mieście w gaciach Borata, a koledzy śmiali się za rogiem. Zobacz, ilu ich jest w hotelach, ile bydła robią.
mrader 2008-08-18 23:30   
mrader - Profil mrader
nie latają do POZ...?hm
4tech 2008-08-18 23:19   
4tech - Profil 4tech
poznaniak; nigdy nie narzekalem ze FR lata do KRK! A niby po co lataja Ungole do POZ? po to samo co do KRK bo chyba nie po to aby zobaczyc dwa walace sie w lby koziolki! paolo-79 po pobycie na Jerbie(Djerbie) zmienilem zdanie co do Italiancow! Zawsze uwazalem ze najwiekszymi cwokami w EU sa angole ale Italiance pobili ich na glowe!
4tech 2008-08-18 23:18   
4tech - Profil 4tech
poznaniak; nigdy nie narzekalem ze FR lata do KRK! A niby po co lataja Ungole do POZ? po to samo co do KRK bo chyba nie po to aby zobaczyc dwa walace sie w lby koziolki! paolo-79 po pobycie na Jerbie(Djerbie) zmienilem zdanie co do Italiancow! Zawsze uwazalem ze najwiekszymi cwokami w EU sa angole ale Italiance pobili ich na glowe!
hamburg 2008-08-18 23:16   
hamburg - Profil hamburg
A ja się akurat zastanawiam jak to sie stało że poznaniak jest znów szary. I dziwi mnie to że jak się pojawia na forum....to nagle jest taka nie zdrowa atmosfera.....dziwne....bardzo dziwne. :-)
hamburg 2008-08-18 23:11   
hamburg - Profil hamburg
poznaniak: Jak wyobrażasz sobie że wszyscy co wyemigrowali do innych krajów bo nie mogli kupić sobie Golfa....lub to że wszyscy Niemcy mają fryzury Rudi Voeller....to gratuluje......
cezary 2008-08-18 23:05   
cezary - Profil cezary
poznaniak: z tym kupowaniem domów to może przesada. Polacy kupują głównie opuszczone przez mieszkańców DDR mieszkania w blokowiskach, które są tańsze niż w Szczecinie. Mieszkańcy dawnego DDR wybija im okna w mieszkaniach i szyby w samochodach bo zazdroszczą że Polacy są od nich bogatsi.. Niemiec nigdy nie pogodzi się z tym że Polak kupuje w dawnym NRD (DDR) mieszkanie.
Europa i Unia Europejska że ho ho. !
hamburg 2008-08-18 23:05   
hamburg - Profil hamburg
poznaniak: Ten artykuł też czytałem...tylko co Newsweek nie napisał, to że właśnie w wschodnich Bundeslandach nikt nie chcę mieszkać wiec ceny spadają....a nawet w dużych miastach nie....no najlepszy przykład jest Berlin....kto tam chce mieszkać? Ludzie z klasą wyprowadzają się po prostu do Monachium lub do Hamburga. Ale zboczyliśmy z tematu....możemy porozmawiać o tym na priv lub kiedyś osobiście. :-)
tomekk 2008-08-18 22:59   
tomekk - Profil tomekk
poznaniak: to tylko Niemców stać na Golfa TDI ? I to po kilku latach ciężkiej pracy? :D
hamburg 2008-08-18 22:52   
hamburg - Profil hamburg
poznaniak: Ale masz racje...nie długo to Polska będzie gościć u siebie Gastarbeiterów z Niemiec :-)))) W Niemczech będzie taka bieda :-))))
hamburg 2008-08-18 22:41   
hamburg - Profil hamburg
poznaniak: Nie martw się, ja nie odczuwam za bardzo tej recesji....to raczej lud z dołu i z klasy średniej odczuwa :-) A narzazie nie narzekam że jest gdzieś indziej drożej.....ale miło że się troszczysz o moje finasy :-)))))
hamburg 2008-08-18 22:30   
hamburg - Profil hamburg
poznaniak: Nie wiem jak Kowno (bo na Liwie nie byłem) ale tacy turyści polecą raczej do Polski bo w porównaniu do Rygi...Kraków jest strasznym tanim miastem. Ja nawet odczułem że Łotwa jest droższa od Niemiec....:-)
marecki 2008-08-18 22:24   
marecki - Profil marecki
poznaniak: to nie tylko tak w krk jest; jak w tamtym roku przyleciałem do Sewilli, to pierwsze co dostałem na lotnisku, to ulotke z adresami podobnego typu ;-)))
jaris 2008-08-18 22:24   
jaris - Profil jaris
paolo i jego fobia zwana 'KRK' - moze powinienes poszukac jakiejs pomocy skoro az tak bardzo gnebi cie ten krakow...
humbak 2008-08-18 21:51   
humbak - Profil humbak
Biedna Bolonia... :o( hamburgu: Byly to nawet dwa loty Vuelingiem. Oba pospozniane (nie znosze tego!), serwis pokladowy jest pozal sie boze, wszystko olewaja. A juz wiem, gdzie ida Ci, ktorzy nie dostali sie do Francy jako personel pokladowy. Ida do Vuelinga, gdyz poziom ich angielskiego jest absolutnie żenujący. Usmialem sie setnie starajac sie zrozumiec, co do mnie mowia podczas aerobiku. :o)
marecki 2008-08-18 21:45   
marecki - Profil marecki
paolo - w jednym przyznam ci racje - ilość UK-visitors topnieje w szybkim tempie w KRK, a jak jeszcze i zniknie stąd FR na co się zanosi, to znikną całkowicie!!! A wtedy zaczną za te parę funciaków latać do nowych baz FRancy w Bolonii i innych ośrodkach ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy